BAŞKAN HACIOĞLU; “HATAY’IN ANAVATANA KATILIŞININ 84. YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN” - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

22 Şubat 2024 - 18:41

BAŞKAN HACIOĞLU; “HATAY’IN ANAVATANA KATILIŞININ 84. YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN”

BAŞKAN HACIOĞLU; “HATAY’IN ANAVATANA KATILIŞININ 84. YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN”
Son Güncelleme :

22 Temmuz 2023 - 16:39

Bu Haber 5 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı Belediye Başkanı Mehmet Hacıoğlu, Hatay’ın Anavatana katılışının 84. Yıl dönümü dolayısıyla yazılı bir mesaj yayınladı.

Başkan Hacıoğlu: “Hatay’ımız tarih boyunca birçok medeniyete kucak açmış; Etnik, kültürel ve dinî yapısı itibarıyla hoşgörünün hakim olduğu örnek bir şehir olmuştur. 84 yıl önce Hatay’ın Anavatana katılması, Cumhuriyetin ilanından sonra aziz milletimizin en önemli kazanımlarından biri olmuştur.  23 Temmuz 1939 Ruhu 6 Şubat depreminden bu yana sürüyor.  6 Şubat’ta yaşanan felaketin ardından din, dil, ırk gözetmeksizin birlik ve beraberlik içinde zor günlerin üstesinden gelmesini bilmiştir. İlimizin sahip olduğu bu eşsiz değer tüm dünyaya örnek olacak niteliktedir.” Dedi.

Kültür ve medeniyetlerin binlerce yıldır bir arada yaşadığı HATAY’ın anavatana katılmasının yıl dönümünü kutlayan Reyhanlı Belediye Başkanı Mehmet Hacıoğlu: “Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve dönemin Hatay Cumhurbaşkanı Tayfur Sökmen olmak üzere bu milli dava uğruna çaba harcayanları rahmetle minnetle yad ediyorum.” Diyerek sözlerini sonlandırdı.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.