Başkan Hacıoğlu: Milli birlik ve beraberlik duygusu ile sonsuza kadar koruyacak ve yaşatacağız « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

28 Temmuz 2021 - 21:05

Başkan Hacıoğlu: Milli birlik ve beraberlik duygusu ile sonsuza kadar koruyacak ve yaşatacağız

Başkan Hacıoğlu: Milli birlik ve beraberlik duygusu ile sonsuza kadar koruyacak ve yaşatacağız
Son Güncelleme :

08 Temmuz 2020 - 10:31

Bu Haber 3 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı Belediye Başkanı Mehmet Hacıoğlu 8 Temmuz Reyhanlı İlçesi’nin Kurtuluşu nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Başkan Hacıoğlu yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi.
“Kahraman Türk Askerinin Reyhanlı’ya girişinin 82. Yıl Dönümünü kutlamanın Onurunu, Gururunu ve Mutluluğunu yaşıyoruz. 82 yıl önce Dörtyol’da atılan ilk kurşunun ardından Tüm Hatay Halkı gibi Reyhanlı Halkı Olarak Bağımsızlık mücadelesine ve Fransız işgaline karşı bir olup Anavatandan daha fazla ayrı kalmayacağını göstererek büyük bir destana imza atmışlardır. 8 Temmuz 1938 günü azmin, inancın, fedakârlığın, cesaretin ve vatan toprağına bağlılığın en önemli simgesi olmuştur.
Bu Zaferi kutsal topraklarda tarih yazarak bizim geleceğimizi kurtaran ve bayrağımızın dalgalandığı her vatan karışında kanlarını, canlarını seve seve feda eden kahraman Ecdadımıza borçluyuz. Geçmişte olduğu gibi, Her bir köşesinde ayrı bir destanın yazıldığı ülkemizde geleceğe yön veren şanlı ordumuzun izinden devam edeceğiz.
Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşında ve 15 Temmuz Darbe girişiminde Vatan ve Bayrak Uğruna verilen mücadelenin tüm Dünyada emsali olmadığını Kanıtlamış bir Millet olarak bu Şuur ile ecdadımızdan öğrendiğimiz bu duruşu ilelebet bizden sonraki nesillere aktarmaya devam edeceğiz. Reyhanlı Halkı olarak, Atalarımızdan miras, şehitlerimizin kanı ile sulanmış bu toprakları her zaman olduğu gibi Milli birlik ve beraberlik duygusu ile sonsuza kadar koruyacak ve yaşatacağız.
8 Temmuz Reyhanlı’nın Kurtuluş Günü vesilesi ile başta ulusal kurtuluş mücadelemizin önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kutsal vatan topraklarımız için göğsünü siper ederek şahadet şerbetini içmiş tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla yâd ederken, Yüce Allah’tan aziz milletimize bir daha o karanlık günleri yaşatmamasını temenni ederim. Değerli halkımızın bu anlamlı gününü yürekten kutlayarak, en derin sevgi ve saygılarımı sunarım.”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.