BAŞKAN HACIOĞLU’NUN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ MÜCADELESİNİN YIL DÖNÜMÜ MESAJI « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

20 Ekim 2021 - 15:28

BAŞKAN HACIOĞLU’NUN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ MÜCADELESİNİN YIL DÖNÜMÜ MESAJI

BAŞKAN HACIOĞLU’NUN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ MÜCADELESİNİN YIL DÖNÜMÜ MESAJI
Son Güncelleme :

15 Temmuz 2019 - 14:47

Bu Haber 8 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı Belediye Başkanı Mehmet Hacıoğlu, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Hacıoğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Aziz Türk milletinin üç yıl önce 15 Temmuz’da darbe girişimine kahramanca direnerek unutulmaz bir demokrasi mücadelesi örneği göstermişlerdir. Vatandaşlarımız 15 Temmuz destanının şanlı Türk tarihine altın harflerle yazılmasını canları bahasına olsada sağlamışlardır. Aziz Türk milletinin olduğu gibi diğer Milletlerin tarihlerinde de kader anları, dönüm noktaları vardır. Bu kritik anlardaki tavır ve duruşlarıyla toplumlar, geleceklerine yön verir; millet olmanın, kardeşliğin, aynı kaderi paylaşmanın şuuruna varır. Tıpkı 15 temmuzda olduğu gibi.
Anadolu’yu vatan kıldığımız Malazgirt zaferi, Peygamber Efendimizin müjdesine mazhar olduğumuz İstanbul’un fethi, dünyanın en güçlü ordularını dize getirdiğimiz Çanakkale zaferi, tüm yokluk, yoksulluk ve imkânsızlıklara rağmen zaferle taçlandırdığımız İstiklal Harbi, bizim tarihimizin köşe taşlarıdır. Üçüncü yılını idrak ettiğimiz 15 Temmuz destanı ise bu iftihar silsilemizin günümüzdeki son halkasıdır.
15 Temmuz destanı demokrasi tarihimizde bir milattır. Bu milat ile darbeler tarihi kapanmış ve daha demokratik bir Türkiye’nin önü açılmıştır. Bu demokrasi mücadelesinde hiçbir zaman inancını yitirmeyen ve dimdik ayakta duran başta Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve aziz milletimize şükranlarımı sunuyorum.
İnanıyorum ki 15 Temmuz destanının bütün kahraman şehitleri çok büyük ve övülmüş bir mertebeye kavuşmuşlardır. Türkiye Cumhuriyeti yaşadıkça bu büyük fedakarlığı ve kahramanlığı sergileyen aziz şehitlerimizin isimleri de yaşayacaktır. Bu destansı demokrasi mücadelesinde şehit olan kahramanlarımızı Birkez Daha Rahmet Minnet ve Şükranla Anıyorum. Gazilerimize de Cenabı Haktan uzun ömürler diliyorum.”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.