Başkan Hacıoğlu’nun 19 Mayıs Atatürk’ü anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

4 Aralık 2023 - 06:30

Başkan Hacıoğlu’nun 19 Mayıs Atatürk’ü anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı

Başkan Hacıoğlu’nun 19 Mayıs Atatürk’ü anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı
Son Güncelleme :

19 Mayıs 2021 - 11:18

Bu Haber 30 kez okunmuştur.
reklam

 Reyhanlı Belediye Başkanı  Mehmet Hacıoğlu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Başkan Hacıoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı ve aziz milletimizin varoluş mücadelesinin ilk kıvılcımı olan 19 Mayıs 1919 tarihi, milletimizin bağımsızlık duygularının ilk yansıması olup, Kurtuluş Zaferine atılan en önemli adımlardan birisidir.

Samsun’dan başlayan ve tüm yurda yayılan ulusal birlik ve beraberlik şuuru, kurtuluşa ulaşmamızın ana unsurudur. Bu anlamlı günün Cumhuriyetimizin gençlerine ve spora adanan bir bayram olarak armağan edilmesi geleceğe ışık tutacak ve aydınlatacak gençlerimiz için son derece önem arz etmektedir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Gençliğe hitabesindeki: `Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir` ifadesiyle 19 Mayıs 1919’da yakılan bağımsızlık meşalesiyle kurulan ve aydınlanan genç Türkiye Cumhuriyetini gençlere emanet ederek Türk Gençliğine duyduğu güveni göstermiştir.

Biliyoruz ki siz gençler, Türkiye’nin geleceği, yarınlarımızın teminatısınız. Siz gençlerimiz daha çok çalışıp ileride kendilerine verilecek görevleri en iyi şekilde yerine getirmelisiniz.

Bu yıl 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı buruk olarak kutlayacağız. Tüm Dünyayı etkisi altına alan Covid19 pandemisi kapsamında alınan önlemler çerçevesinde, Ülke genelinde   19 Mayıs 2021 Çarşamba gününü de evlerimizde geçireceğiz. Bu nedenle bayramımızı 19 Mayıs Çarşamba günü saat 19:19′ da bayraklarımızla donatacağımız balkonlarımızda İstiklal Marşımızı okuyarak kutlayacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle,  gazilerimizi minnet ve şükranla anarken, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınızı kutlar, saygılar sunarım.”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.