Başkan Hacıoğlu’nun “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı” Mesajı « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

28 Ekim 2021 - 09:07

Başkan Hacıoğlu’nun “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı” Mesajı

Başkan Hacıoğlu’nun “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı” Mesajı
Son Güncelleme :

20 Mayıs 2019 - 9:16

Bu Haber 17 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı Belediye Başkanı Mehmet Hacıoğlu, 19 Mayıs Atatürk ‘ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının 100.yıl dönümü münasebetiyle mesaj yayımladı.
Başkan Hacıoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi;
“Ulusların var oluşunda bazı önemli tarihler vardır. Ulusumuz için yaşamsal önem taşıyan ve ulusal kurtuluşun başlangıcını betimleyen 19 Mayıs 1919 tarihidir.
Atatürk’ün, Samsuna ayak basışıyla birlikte yakılan Ulusal kurtuluş ateşi bu adımla tüm yurdu sarmış ve büyük bir zaferle sonuçlanarak Atatürk ve silah arkadaşlarının üstün gayret ve çabası ile bugünkü gelişmiş Türkiye Cumhuriyeti Devleti doğmuştur. “Türk Milleti İçin Bağımlı Yaşamaktansa Ölmek Daha İyidir’’ diyerek, Atatürk’ün; Samsun’a çıkması, bağımsızlık ve özgürlük mücadelemizin başlangıcı olmuştur.
19 Mayıs 1919 tarihi ile ilk adımını attığımız Ulusal Kurtuluş Savaşı yeryüzünün tüm mazlum uluslarına, bağımsızlık mücadelelerine cesaret edebilmeleri için örnek olan; yaktığı bağımsızlık meşalesi ile mazlum ulusların yolunu aydınlatan bir ulusun çocukları olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.
Milletin iradesinin egemen kılındığı o günden itibaren; Bugün de vazgeçilmez güç kaynağımız millettir. Bu iradenin ilelebet yaşatılması için hepimize ve özellikle de Atatürk’ün 19 Mayıs’ı armağan ettiği gençlere büyük görevler düşmektedir. Milletimizi; işaret edilen çağdaş medeniyet seviyesine taşımak siz gençlerin görevidir. Ay yıldızlı şanlı bayrağımız altında huzur ve güven içinde yaşamak, bu emanete sahip çıkmakla mümkündür.
Bu vesileyle, milli mücadele’nin 100. yılında başta Gazi Mustafa Kemal ve bütün silah arkadaşları olmak üzere; Milleti için canlarını seve seve feda eden aziz Şehitlerimizi ve Gazilerimizi şükran, minnet ve rahmetle anıyor, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.