Başkan Hacıoğlu’nun 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

12 Mayıs 2021 - 19:30

Başkan Hacıoğlu’nun 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Başkan Hacıoğlu’nun 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı
Son Güncelleme :

24 Kasım 2020 - 13:18

Bu Haber 8 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı Belediye Başkanı Mehmet Hacıoğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle kutlama mesajı yayımladı.
Başkan Hacıoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi;
“Büyüyen her fidanda, açılan her çiçekte kokunuz; geçmişte ve gelecekte iziniz var.
Dünyanın en kutsal ve en fedakar mesleğini ifa eden, geleceğimizi emanet ettiğimiz çocuklarımıza kendini adayan ve yetişmesinde büyük rol oynayan öğretmenlik, dünyanın en eski, en kutsal mesleğidir.
Bir insanı kötülüklerden alıkoyup iyiliğe sevk etmek, üzerine güneşin doğduğu her şeyden daha hayırlıdır , Hadis-i şerifi öğretmenlerin icra ettikleri mesleğin ne kadar onurlu ve yüce bir gayeye hizmet ettiğini göstermesi bakımından önemlidir. Bu büyük misyonun yüklenicileri değerli öğretmenlerimizin görev aşkını ve azmini hiçbir olumsuzluğun kıramayacağının da bilinci içindeyiz.
Yarınlarımızın bekçisi çocuklarımızı emanet ettiğimiz, ülkemizin dört bir yanına bilimin ve medeniyetin ışığını yaymakta olan Öğretmenlerimiz; kalplerimizde, zihinlerimizde, hatıralarımızda saygın ve ayrıcalıklı bir yere sahip oldukları gibi ülkemizin ve milletimizin gelişimi için hayati öneme sahiptirler.
Bu sebeple; Öğretmenlerimizin görevini ifa ederken sorumluluk duygusu içinde gösterdikleri anlayış ve fedakârlıktan dolayı kendilerine teşekkür ediyor, karşılaşacakları tüm zorluklarda her zaman yanlarında olacağımızın, birlik ve beraberlik içinde eğitim sistemimizin gelişmesi için çalışacağımızın bilinmesini istiyorum.
Sadece 24 Kasım da değil bütün zamanlarda öğretmenlerimize gerekli saygının gösterilmesi temennisiyle tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyor, ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyor, kıymetli varlıklarımız olan siz değerli öğretmenlerimize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.