Başkan Hacıoğlu’nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

26 Temmuz 2021 - 08:56

Başkan Hacıoğlu’nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Başkan Hacıoğlu’nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı
Son Güncelleme :

08 Mart 2020 - 11:59

Bu Haber 6 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı Belediye Başkanı Mehmet Hacıoğlu 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle kutlama mesajı yayımladı.
Başkan Hacıoğlu yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi;
“Fedakârlıkları, emekleri, sevgileri ve mücadeleleriyle insanlığın umudunu yeşerten tüm kadınların, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik ediyorum.
Hayatın her aşamasında aldığı görevlerle vatanına ve milletine önemli hizmetlerde bulunmuş Türk kadını, kahramanlığı ve vatanseverliğiyle de adını tarihe yazdırmıştır. İnsanlık tarihindeki nice örnekleri gibi, ülkemizin kadınları da, tarih boyunca istiklal ve istikbal mücadelelerimizde daima en ön safta yer aldılar. 15 Temmuz gecesi
kadınlarımızın gösterdiği fedakarlıklar ve cesaret, asla unutulmayacak bir görüntü olarak tarihimize nakşolunmuştur. Demokratik, ileri bir toplum ve güçlü bir ekonomi hedeflerimize kadın-erkek bütün vatandaşlarımızın birlikte çalışması ve üretmesi sayesinde ulaşabileceğiz. Kadının statüsünün daha fazla güçlendirilmesi, iş hayatından siyasete her alanda daha fazla varlık gösterebilmesi büyük önem taşımaktadır. Kadınlarımızın toplumsal ve siyasal haklarını kullanmaları, iktidara geldiğimiz günden bu yana en çok önem verdiğimiz konulardandır.
Bu düşüncelerle, 15 Temmuz’da korkusuzca şehadete yürüyen kadınlarımız başta olmak üzere vatanı için şehit düşen tüm kadınlarımızı şükranla anıyor, şiddet kurbanı olan kadınlarımıza da Allah’tan rahmet diliyorum. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün barışa, dostluğa, kardeşliğe, dayanışmaya vesile olmasını diliyorum.”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.