Başkan Hacıoğlu’nun 8 Temmuz Reyhanlı Kurtuluşu ile ilgili mesajı « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

28 Ekim 2021 - 07:21

Başkan Hacıoğlu’nun 8 Temmuz Reyhanlı Kurtuluşu ile ilgili mesajı

Başkan Hacıoğlu’nun 8 Temmuz Reyhanlı Kurtuluşu ile ilgili mesajı
Son Güncelleme :

09 Temmuz 2019 - 12:45

Bu Haber 16 kez okunmuştur.
reklam

Belediye Başkanı Mehmet Hacıoğlu, Reyhanlı’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 80. yıldönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.
Başkan Hacıoğlu mesajında;
“Kahraman Türk Ordusunun 80 yıl önce göstermiş olduğu bağımsızlık mücadelesinin gururunu yaşamaktayız. Hatay ve Reyhanlının 20 yıl boyunca Fransız işgali altında Kalmasının ardından Dörtyol’da ilk kurşunun atılmasının akabinde bütün Hatay’a yayılan bağımsızlık mücadelesine Reyhanlı Halkı Sonuna kadar destek vermiştir. “Kahraman ecdadımızın Dörtyol’da ilk kurşunu sıkarak başlattığı milli mücadele kararlılığı ordumuzun Hatay’a gelişine kadar sürmüştür. Kuvay-i Milliye ruhundan bir an olsun vazgeçmeyen Reyhanlı halkı, kendini Anavatandan ayrı görmemiştir. 80. yıldönümünde askerlerimizin Albay Şükrü Kanatlı Komutasında Reyhanlıya Girişinin Onur ve Gururunu Yaşamaktayız. Azmin, inancın, fedakârlığın, cesaretin ve vatan toprağına bağlılığın en önemli simgelerinden biri olan bu mücadelede göstermiş oldukları kararlıktan ötürü Atalarımıza ve Reyhanlı Halkına Minnettarız. Her bir köşesinde ayrı bir destanın yazıldığı ülkemizde geleceğe yön veren şanlı ordumuzun izinden devam edeceğiz. Bu topraklarda tarih yazarak bizim geleceğimizi kurtaran ve bayrağımızın dalgalandığı her karış için, vatanın birlik ve bütünlüğü uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.
Bu duygu ve Düşüncelerle Reyhanlının Düşman işgalinden Kurtuluşunun 80. Yıl dönümünü bir kez daha Kutluyorum.”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.