Başkan Hacıoğlu'nun Dünya Engelliler Günü Mesajı - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

25 Mayıs 2022 - 12:42

Başkan Hacıoğlu’nun Dünya Engelliler Günü Mesajı

Başkan Hacıoğlu’nun Dünya Engelliler Günü Mesajı
Son Güncelleme :

04 Aralık 2020 - 10:14

Bu Haber 19 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı Belediye Başkanı Mehmet Hacıoğlu, ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Hacıoğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi;
“Toplumumuzun önemli bir parçasını oluşturan engelli vatandaşlarımızın yaşam kalitesinin artırılması bizim temel önceliğimizdir. Bu temel öncelik için herkes üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmek zorundadır. Toplumsal hayata onurlu, etkin ve eşit bir şekilde katılmak herhangi bir engeli olmayanlar kadar engelli bireylerin de en doğal hakkıdır.
Hepimiz, birer engelli adayıyız. Her birey gibi engelli kardeşlerimizin de hayatlarını en güzel şekilde sürdürmeleri en doğal haklarıdır. Bu konuda devletimize ne kadar görev düşüyorsa aynı şekilde, yerel yönetimlere, halkımıza ve sivil toplum kuruluşlarına da büyük görevler düşmektedir. Özellikle engelli vatandaşlarımızın toplumsal yaşama katılabilmelerinin önündeki tüm fiziki engelleri kaldırmak yerel yönetimlerin asli görevidir. Reyhanlı Belediyesi olarak bizler de engelli kardeşlerimiz için hizmetler üretmeye devam edeceğiz.
Her şeye rağmen bütün engelleri aşma azmi ve kararlılığına sahip tüm engelli vatandaşlarımızı yürekten kutluyor ve zihinlerdeki engellerin kalktığı bir toplumda hep birlikte mutluluk ve sağlıkla yaşamayı diliyorum.”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.