Başkan Hacıoğlu’nun Dünya Engelliler Haftası Mesajı - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

13 Ağustos 2022 - 10:03

Başkan Hacıoğlu’nun Dünya Engelliler Haftası Mesajı

Başkan Hacıoğlu’nun  Dünya Engelliler Haftası Mesajı
Son Güncelleme :

13 Mayıs 2019 - 17:57

Bu Haber 43 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı Belediye Başkanı Mehmet Hacıoğlu, 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Dünya Engelliler Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Başkan Hacıoğlu mesajında, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası toplumun tüm kesimlerini ilgilendiren, toplumsal ve sosyal hayatta birlik ve beraberlik içinde eşit bir şekilde yaşamanın önemini bize hatırlatan bir hafta olması nedeniyle çok anlamlıdır. Devlet ve millet olarak engelli vatandaşlarımıza gösterilen ilgi ve desteğin artırılmasını ve her hangi bir ayrım yapılmadan sosyal devlet anlayışına, eşitlik ve çağdaşlık ölçülerine bağlı olarak hizmet edilmesi gerektiğini hatırlattı.
Hacıoğlu, “Çağımızın getirdiği gelişmelerle birlikte ülkemiz ve ilçemizin gelişimine paralel olarak engelli vatandaşlarımıza pek çok alanda çalışma ve üretime katılma imkânları sunulduğuna şahit olmaktayız, ”Devletimizin engelliler ile ilgili politikasının temelinde “Bedensel ve zihinsel engelleri nedeniyle insanlar arasında ayrım yapılmasına izin verilmeyecektir.” ilkesi yer almaktadır. Bu fırsatlardan istifade etmelerine imkan sağlayarak, engellilerin başkalarına muhtaç olmadan toplumsal hayata katılmaları ve özürleri elverdiği ölçüde çalışma şartlarına kavuşmaları için gayretlerimiz sürmektedir. Toplumun ayrılmaz bir parçasını oluşturan, günlük yaşamda karşılaştıkları güçlükleri yakından izlediğimiz engelli vatandaşlarımıza ilişkin konular, her kesimi yakından ilgilendirmektedir. Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına karşı göstereceğimiz ilgi ve davranışlarımız, insanımıza ve toplumumuza duyduğumuz saygının en önemli göstergelerinden birini oluşturmaktadır.
Bu duygu ve düşüncelerle, öncelikle Reyhanlı’mızda yaşayan engelli kardeşlerim olmak üzere, tüm ülkemizdeki engelli bireylerin Dünya Engelliler Haftasını en içten dileklerimle kutluyor, kendilerine ve ailelerine sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.