Başkan Hüseyin Şanverdi’nin Kadir Gecesi Mesajı « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

21 Ekim 2021 - 02:46

Başkan Hüseyin Şanverdi’nin Kadir Gecesi Mesajı

Başkan Hüseyin Şanverdi’nin  Kadir Gecesi Mesajı
Son Güncelleme :

01 Temmuz 2016 - 9:36

Bu Haber 5 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, Kadir Gecesini bir mesaj ile kutladı.
Başkan Şanverdi mesajında, “İslam âlemi olarak hüzün ile sevinci birlikte yaşıyoruz. Hüznümüz Ramazan ayına veda etmemizdendir. Sevincimiz ise; bin aydan hayırlı Kadir Gecesine kavuşuyor olmamızdandır.
Kur’an-ı Kerim’in inmeye başladığı Ramazan ayının 26. gecesi olan Kadir Gecesiyle Ramazan ayının manevi doruğuna erişeceğiz. Bütün insanlık için hidayet rehberi olan Kur’an-ı Kerim’in bu gecede indirilmeye başlanmış olması; Kadir Gecesi’ni diğer bütün zaman dilimlerinden üstün kılan özelliğidir. Yüce Kitabımız; bize manevi derinliğinde arınma ve bağışlanma fırsatı sunan bu mübarek gün ve gecenin; “bin aydan daha hayırlı” (Kadr, 97/1-5) olduğunu bildirir. Kadir gecesi, insanlık için kurtuluş reçetesi olan Kur’an-ı Kerim’in indirilmeye başlandığı, rahmet ve esenliğin bütün dünyayı kuşattığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği bir kutlu gecedir.
Bu gece idrak edeceğimiz Kadir Gecesi, Ramazan ayının önemini daha da belirgin kılmaktadır. İnsanları engin düşünmeye ve değerlendirmeye yönlendiren bu gecenin, her zaman ve mekânda muhtaç olduğumuz birlik ve beraberliğimize katkı sağlayacağına, toplumu toplum yapan özelliklerin başında sayılabilecek olan saygı ve sevginin bu gecede daha da mayalanacağına ve gönüllerde hayat bulacağına inanmaktayız.
Kadir Gecesi gibi mübarek bir gecenin, millet olarak aramızdaki; sevgiyi, hoşgörüyü, yardımlaşmayı artırmasına, paylaşmayı ve özveriyi pekiştirmesine vesile olmasını temenni ediyor, yakın ve uzak çevremizde savaş ve şiddetin yerini adalet ve sevginin, barış ve huzurun almasını diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle aziz milletimin ve tüm hemşerilerimin Kadir Gecesi’ni en içten dileklerimle tebrik ediyorum.” dedi.
(Haber Merkezi)

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.