BAŞKAN ŞANVERDİ; “İSLAM ÜLKELERİ VE MÜSLÜMANLAR OLARAK BİRLİK OLMALIYIZ” « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

24 Ekim 2021 - 05:28

BAŞKAN ŞANVERDİ; “İSLAM ÜLKELERİ VE MÜSLÜMANLAR OLARAK BİRLİK OLMALIYIZ”

BAŞKAN ŞANVERDİ; “İSLAM ÜLKELERİ VE MÜSLÜMANLAR OLARAK BİRLİK OLMALIYIZ”
Son Güncelleme :

23 Haziran 2017 - 17:32

Bu Haber 4 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, Ramazan Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.
Başkan Şanverdi mesajında şu ifadelere yer verdi; “İslam ülkeleri ve Müslümanlar olarak son yüzyılların en kanlı, hüzünlü ve acılı yıllarını yaşıyoruz.Şunu özellikle belirtmek isterim ki, İslam Ülkeleri ve Müslümanlar olarak İslami şuurdan uzaklaşmış durumdayız.Son yıllarda yaşadığımız zulümlerin temel nedenini İslam şuurundan uzak yaşantıyı benimsememizden kaynaklanmaktadır.
Hz. Âdem’ den (A.s) bugüne kadar yaşanan süreçleri hatırladığımızda Yüce Rabbimiz sapkınlığa giren toplumları helak etmiş, Allah’ın (c.c) emirlerinden uzaklaşmış inanan kesimlere de musibetler vermiştir.
Dolayısıyla bu zulümlerin bir an önce bitmesi için İslam Ülkeleri ve Müslümanlar olarak gaflet uykusundan uyanmamız gerekir. Gaflet uykusundan uyanarak, bir olmalıyız, birlik olmalıyız, iri olmalıyız, diri olmalıyız ve etle tırnak gibi kenetlenerek kardeşliğimizi pekiştirmeliyiz.
Bu duygu ve düşüncelerle tüm İslam âleminin, Ülkemizin ve Milletimizin, Hatay ve Reyhanlı’lı hemşerilerimizin Ramazan Bayramını en kalbi duygularımla kutlar, Ramazan Bayramının İslam âlemine, Ülkemize ve Milletimize, Hatay ve Reyhanlı’lı hemşerilerimize, birlik, beraberlik, kardeşlik, sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini dilerim” dedi.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.