Başkan Şanverdi; “Kadınlarımız Ülke Geleceğimizin Temel Taşıdır” - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

13 Ağustos 2022 - 09:21

Başkan Şanverdi; “Kadınlarımız Ülke Geleceğimizin Temel Taşıdır”

Başkan Şanverdi; “Kadınlarımız Ülke Geleceğimizin Temel Taşıdır”
Son Güncelleme :

07 Mart 2017 - 8:37

Bu Haber 6 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ile ilgili kutlama mesajı yayımladı.
Şanverdi mesajında; “Aile kurumunun temel taşı, değerlerimizin temsilcisi, taşıyıcısı ve koruyucusu istiklal mücadelemizin ve 15 Temmuz mücadelesinin kahramanları olan kadınlarımız, bir anne, bir eş ve hayatın bütün alanlarında etkin birey olarak saygın bir yerdedir. Kadınların anne olarak gelecek nesilleri yetiştirme konusunda gösterdikleri fedakarlık, annelik duygusu ve ailesini ayakta tutma çabası her türlü takdirin üzerindedir.
Cumhuriyetin kuruluşu ile birlikte, Türk kadını dünya kadınlarının sahip olduğu kazanımları tek tek elde etmiş, modern Türkiye’nin kurulmasında da önemli misyon üstlenmişlerdir. Bu nedenle geleceğe güvenle bakabilmek, kadını ve kadın haklarını önemsemekle doğru orantılıdır. Nitekim şuanda Anayasa ve Medeni Kanun’da yapılan düzenlemelerle genel anlamda kadına karşı ayrımcılığın önüne geçilmiştir.
Ne mutlu bize ki milletçe, tarih boyunca her zaman kadınları baş tacı eden, onlara büyük değer veren bir medeniyetin mirasçılarıyız. Bu vesileyle; bütün kadınların Dünya Kadınlar Günü`nü kutlar; Sevgi ve Saygılarımı sunarım” dedi.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.