Başkan Şanverdi, yeni su fiyatları halkımıza hayırlı olsun « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

31 Temmuz 2021 - 05:10

Başkan Şanverdi, yeni su fiyatları halkımıza hayırlı olsun

Başkan Şanverdi, yeni su fiyatları halkımıza hayırlı olsun
Son Güncelleme :

29 Kasım 2016 - 7:56

Bu Haber 2 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, HATSU Genel Kurulu’nda alınan kararla düşürülen su fiyatlarının 1 Ocak 2017 tarihinden geçerli olacağını söyleyerek Hatay halkına hayırlı olması dileğinde bulundu.
Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU) Genel Kurulu’nda, AK Parti, CHP, MHP’li üyeler ile grup başkan vekilleri, meclis üyeleri ve diğer üyelerin oy birliği ile alınan kararla su fiyatlarında indirime gidildiğini belirten Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, vatandaşların 2 yıllık mağduriyetlerinin sona erdiğini söyledi.
Su fiyatlarında kademeli artışın da kaldırıldığını, ayrıca şehit yakınlarına, gazilere, engelli ve yardıma muhtaç vatandaşlara %50 indirimli tarife uygulanacağını da sözlerine ekleyen Şanverdi şöyle dedi;
“Daha önce, işyerlerinde metreküpü 8,5 TL olan su 4.24 TL, 2-3-4 lira kademeli olan meskenlerdeki fiyat 2.30 TL, ayrıca belgelemeleri halinde engelli, sosyal güvencesi olmayan yeşil kartlılarla, gazi ve şehit yakınlarına ise yüzde 40-50 oranında düşüş sağlanarak 1,5 TL’ye, bahçe aboneleri de m3 için 8,5 TL yerine 4.25 TL ödeyecek. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Yeni uygulama tüm Hatay halkımıza hayırlı olsun.”
dedi.
(Haber Merkezi)

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.