Başkan Şanverdi’den 11 Mayıs Reyhanlı Şehitlerini Anma Mesajı « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

27 Ekim 2021 - 07:00

Başkan Şanverdi’den 11 Mayıs Reyhanlı Şehitlerini Anma Mesajı

Başkan Şanverdi’den 11 Mayıs Reyhanlı Şehitlerini Anma Mesajı
Son Güncelleme :

11 Mayıs 2015 - 18:42

Bu Haber 5 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, 11 Mayıs 2013 tarihinde yaşanan bombalı saldırıda hayatını kaybeden 53 kişi için yıldönümü dolayısı ile bir mesaj yayınladı.
Başkan Şanverdi, mesajında şunları kaydetti:
“Bugün bir annenin evladından koparıldığı, bir babanın ailesinin dağıtıldığı, bir kardeşin bir daha hiç göremeyeceği ağabeyine son bakışının yıl dönümüdür. Huzur ve refah içerisinde yaşayan medeniyetler beşiği Reyhanlı’nın dağıtılmak istenmesinin ve büyük Türkiye’nin yıpratılma düşüncesinin yıl dönümüdür. Bu milletin, bu vatanın, bu kardeşliğin, hiçbir zaman dağıtılamayacağının bilindiği, bu gök kubbenin altında bu birliğin ve bu varlığın dokunulmazlık kanıtının yıl dönümüdür. Başıboş hayallerin boşlukta kaybolduğu, çığlıkların uzanan elleri daha kuvvetli sıktığı bir kardeşliğin yıl dönümüdür. Cennetin en üst bölümünde yerlerini alan ve ailelerine şefaat için bekleyen şehitlerimizin yıl dönümüdür. Aslında Bugün bize göz koyan herkesin aklını başına alıp birlik ve beraberliğimizi bozamayacağını anlaması ve düşünmesinin yıl dönümüdür. Kıymetli hemşerilerim değerli Ensar şehri Reyhanlılılar, sağduyulu kardeşlerim; kenetlenerek çıktığımız bu sınavın bir daha tekrarlanmamasını Yüce Allahtan ülkem ve milletim adına diliyorum. Aziz Şehitlerimizi tekraren rahmet, minnet ve saygı ile anıyorum. Ruhları şad mekânları cennet olsun”

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.