Başkan Şanverdi’den Ramazan Bayramı Mesajı - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

13 Ağustos 2022 - 10:15

Başkan Şanverdi’den Ramazan Bayramı Mesajı

Başkan Şanverdi’den Ramazan Bayramı Mesajı
Son Güncelleme :

16 Temmuz 2015 - 16:16

Bu Haber 6 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, Ramazan bayramı münasebetiyle mesaj yayımladı. Şanverdi mesajında; “Büyük bir heyecanla beklediğimiz ve karşıladığımız Mübarek Ramazan ayını; tuttuğumuz Oruçla, kıldığımız namazla ve rehberimiz Kur’an ile coşkuyla geride bıraktık. 17 Temmuz 2015 Cuma günü birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik ve dostluğumuzu en sıcak şekilde hissedeceğimiz Mübarek Ramazan Bayramı’nı idrak edeceğiz.
Bu kutlu zaman diliminde, hatalarımızdan dönme çabasını göstererek, güzel olan bütün insani duygularımızla kendimizi yenileme gayreti içinde olduk. İman ve ahlak noktasında kendimizi güçlendirdik. Yüce yaratıcının rahmetine, merhametine ve affediciliğine umutla ve samimi bir inançla sığındık. İhtiyaç sahiplerine tüm şefkatimizle ellerimizi uzattık, gönüllerimizi sevgiyle açtık, iftar sofralarımızı kimin ne olduğuna ve nasıl olduğuna bakmadan paylaşmaya çalıştık ve bundan büyük mutluluk duyduk. Birlik beraberlik ve kardeşlik duygularımızı zirveye taşıyarak bir kucaklaşmayı, huzuru sevgiyi yaşadık. Aynı duygu ve heyecan içerisinde, bunların mükafatı olan güzel bir Ramazan Bayramını idrak etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.
Ramazan Bayramı, bu samimiyeti zedelemeden gerek fert olarak, gerekse milletçe sürdüreceğimizin, birlik ve kardeşlik duyguları ile bayram coşkusu içinde yaşamak, ve hayatı her yönüyle karşılıklı sevgi, saygı çerçevesinde paylaşmak demektir. İşte bu bayramda hayatımıza anlam katan varlık sebebimiz ve hayır dualarına her zaman muhtaç olduğumuz anne ve babalarımızı, aile büyüklerimizi, akraba ve komşularımızı ziyaret etmeli, çocukları sevindirmeliyiz. Hastalarımıza, yaşlı vatandaşlarımıza, öksüz, yetim ve engelli kardeşlerimize karşı sorumluluklarımızı hatırlamalıyız. Unutmamalıyız ki; Ramazan ayı boyunca kazandığımız güzel alışkanlıklar ancak bu şekilde kıymet bulur.
Bu duygu ve düşünceler içerisinde Aziz Milletimizin, değerli vatandaşlarımızın ve tüm İslâm âleminin Ramazan Bayramını kutluyor, Bayramın beraber yaşadığımız topluma, tüm insanlığa barış ,huzur ve mutluluk getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum”

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.