Başkan Şanverdi’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

28 Eylül 2021 - 16:18

Başkan Şanverdi’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı

Başkan Şanverdi’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı
Son Güncelleme :

21 Nisan 2017 - 17:57

Bu Haber 6 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle Kutlama Mesajı yayımladı.
Başkan Şanverdi mesajında; “Millet iradesinin odak noktası olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kurulmasının, egemenliğin kayıtsız ve şartsız millete ait olduğunun bütün dünyaya ilan edildiği günün 97. yıldönümünü gurur ve coşkuyla kutluyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının öncülüğünde 23 Nisan 1920’de Ankara’da toplanan Büyük Millet Meclisi Türk tarihinin en şanlı mücadelesinden biri olan Kurtuluş Savaşı’nın sevk ve irade merkezi olmuştur. Ulusal mücadelenin başarıya ulaşmasıyla modern Türkiye’nin fiziki sınırları ortaya çıkmıştır. Cumhuriyetin ilanıyla da siyasi yapı belirlenmiştir. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı geleceğimizin teminatı çocuklarımızın bayramı olmasının yanında, milletimiz ve ülkemiz için tarihi bir dönüm noktası ifadesi taşımaktadır.
Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kurulduğu bu günü, geleceğimizin teminatı çocuklarımıza bayram olarak armağan eden Atatürk, onlara verdiği değeri ve duyduğu güveni gösterirken, bizlere de, ülkesine, milletine ve cumhuriyetine sahip çıkan gençler yetiştirme vazifesi vermiştir. Bu bilinçle bizler; taşıdığımız sorumluluğu güçlenen bir Cumhuriyet olarak sürdürmeye devam ediyoruz.
Çeşitli ülkelerden çocukları buluşturan ve kaynaştıran 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda dostluk köprülerinin yanı sıra yaşanabilir bir dünyanın temelleri de atılmaktadır. Bu amaç için çocuklarına bayram hediye etmiş tek ülke olmanın da gururunu yaşamaktayız.
Bu duygu ve düşüncelerle, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, Milli Mücadelemizin baş kahramanı Aziz Şehitlerimizi bir kez daha minnet ve saygı ile anıyorum”

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.