Başkan Şanverdi’nin Berat Kandili Mesajı « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

24 Eylül 2021 - 19:31

Başkan Şanverdi’nin Berat Kandili Mesajı

Başkan Şanverdi’nin  Berat Kandili Mesajı
Son Güncelleme :

09 Mayıs 2017 - 8:32

Bu Haber 20 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi Berat Kandili münasebetiyle kutlama mesajı yayımladı.
Başkan Şanverdi mesajında, “On bir ayın sultanı Ramazan ayının müjdeleyicisi mübarek Berat Kandilini tekrar idrak etmenin sevinci ve mutluluğu içindeyiz, Ruha ağır gelen her türlü sıkıntıdan, mümini inciten her türlü hatadan, insana yakışmayan her türlü kötülükten kurtulmak, ‘berat etmek’ için eşsiz bir fırsat daha yakalayacağız.
Her türlü çirkinliği hayatından çıkaran mümin için Berat Kandili, Allah’a dost olma, Hakkın yanında yer alma ve hayra giden yolları arama gecesidir.
Bu gece bir af, merhamet ve Kurtuluş gecesi olarak nitelendirilir. Berat gecesi, inananlara, kulluk bilinci ve hesap verme şuuruyla suç ve yanlışlardan kaçınmaları, günahlardan arınmaları ve Yüce Yaratıcının sonsuz rahmet ve merhametine teslim olmaları gerektiğini hatırlatan bir zaman dilimidir.
Yüce Dinimiz İslâm, insanın yaratılış gayesinden uzaklaşmasını önlerken, kulluk görevi ile de genel anlamda toplum içindeki sorumluluklarını da hatırlatmaktadır. Bu çerçeve İlahi prensiple disipline olmuş, her şeyde Yüce Allah’ı hatırlayan, her an ona dönebileceği duygusunu taşıyan, hayatını ona göre düzenleyen, kendisiyle ve çevresiyle barışık, hak ve adalet duygusunu taşıyan, toplum barışını gaye edinmiş; yüksek ahlak ile bilgiyi buluşturan fertlerden oluşan bir insanlığı ve toplumu hedeflemektedir. Nitekim Bütün bu gerçeklerin ışığında, müminler olarak bütün samimiyetimizi ortaya koyarak öz duygu ve düşüncelerimizle, idrak edeceğimiz bu gecenin rahmet getireceği heyecanı ve inancındayım.
Bu duygu ve düşüncelerle aziz milletimizin, memleketimizin ve bütün İslâm âleminin Berat Kandilini kutlar, insanlığa barış ve huzur getirmesini Cenab-ı Allahtan niyaz eder selam ve saygılar sunarım.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.