Başkan Şanverdi’nin Mevlid Kandili Mesajı - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

25 Eylül 2022 - 07:40

Başkan Şanverdi’nin Mevlid Kandili Mesajı

Başkan Şanverdi’nin Mevlid Kandili Mesajı
Son Güncelleme :

22 Aralık 2015 - 11:59

Bu Haber 20 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi Mevlid Kandili münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.
Başkan Şanverdi mesajında şunları vurguladı;
“İçerisinde bulunduğumuz hafta; İnsanlığın kurtuluşu için gönderilen son ve en büyük Peygamber Hz. Muhammed (S.A.V) dünyayı şereflendirdiği haftadır. 571 yılında Rebiü’l-evvel ayının 12.gecesi doğduğu bu mübarek gece “Mevlid Kandili” dir. Bu gece, Müslümanlar arasında yüzyıllardan beri büyük bir coşku ile kutlanmakta, Sevgili Peygamberimiz derin bir saygı ile anılmaktadır.
Resulullah Efendimiz bir hadis-i şerifinde ‘Ben güzel ahlâkı tamamlamak için gönderildim.’ buyurmuştur. Âlemlere rahmet olarak gönderilen sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’in doğum günü bizim için müstesna bir gündür. Her Mevlid Kandili’nde biraz daha tazeleniyoruz. Hz. Peygamber’i insanlığın huzuru ve kalıcı mutluluğu için yaptığı çağrıyı günümüze taşıyarak, hayatımıza yansıtarak, davranışlarımızı onun örnek ahlâkına, emir ve tavsiyelerine göre şekillendirerek biraz daha huzura eriyoruz.
Bütün insanlığa peygamber olarak gönderilmiş, uğruna kâinatın yaratıldığı Sevgili Peygamberimizin doğum yıl dönümlerinde ve hayatımızın her döneminde, O’nun örnek hayat çizgisini, söz ve davranışlarını uygulayıp yaşayabilmek, hiç şüphesiz ki; milletimizin O’na olan engin sevgi ve bağlılığının bir ifadesi olacaktır. Tüm insanlığı karanlıktan aydınlığa çıkartan ve katılaşmış kalpleri yumuşatan böyle müstesna bir Peygamberin ümmeti olmaya layık olmak ve Peygamber sevgisini gönüllerimize sirayet etmesini ve kök salmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle Mevlid Kandilinin bütün insanlığa rahmet ve bereket, dünyamıza huzur getirmesini Yüce Allah’tan temenni eder, ülkemizin ve tüm İslam âleminin Kandilini en içten dileklerimle tebrik ederim”

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.