Başkan Şanverdi’nin Miraç Kandili Mesajı « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

26 Ocak 2022 - 02:21

Başkan Şanverdi’nin Miraç Kandili Mesajı

Başkan Şanverdi’nin Miraç Kandili Mesajı
Son Güncelleme :

21 Nisan 2017 - 17:51

Bu Haber 32 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, Miraç Kandili münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
Başkan Şanverdi mesajında, “İçerisinde bulunduğumuz hafta; Receb ayının 26. Gecesi Cenab-ı Hakkın daveti üzerine Peygamber Efendimizin(sav) Mescid-i Haramdan Mescid-i Aksâ’ya, oradan semaya, yüce âlemlere, İlâhî huzura yükselmesinin yıl dönümü olan ‘Miraç Kandili’dir. Mübarek Ramazan ayına adım adım yaklaştığımız üç ayların girişiyle başlayan kandiller geçidinin ikincisini bu hafta kutlayacağız. Miraç bir yükseliştir, bütün süfli duygulardan, beşeri hislerden tertemiz bir kulluğun, en yüce mertebeye ilerleyişidir. Resulullahın(sav) şahsında insanlığın önüne açılmış sınırsız bir ufuktur.
Peygamber Efendimizin(sav), Yüce Allah’ın huzuruna kabul edilişini temsil eden İsra ve Miraç mucizesi, bizlere insanın ilahi rızaya ve desteğe ulaştığında akıl ve idraki zorlayan dereceden nice üst derecelere ulaşabileceğini göstermektedir. Miraç Tüm İslam alemi için ilahi rahmet ve lütuflarla dolu bir gece, madde aleminden mana alemine yükselip ilahi rahmet ve huzura erişmenin, gönül ve ruh temizliği ile ahlaki erdemlerin ve sayısız manevi güzelliğin yaşandığı bir zamandır. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’i insanlığın huzuru ve kalıcı mutluluğu için yaptığı çağrıyı günümüze taşıyarak hayatımıza yansıtmak, davranışlarımızı onun örnek ahlâkına, emir ve tavsiyelerine göre şekillendirebilmek ile mümkündür. Çünkü O’nun örnek hayat çizgisi, söz ve davranışlarının temsil ettiği değerler bütünü bizler için her zaman yaşanabilir ve uygulanabilir özelliktedir. Peygamber Efendimizi örnek almamız, sahip olduğumuz sorumluluğun misyonunu, insanî ve ahlâkî değerleri fark etmek demektir. Hz. Peygamber’in örnek hayatı ile kendi hayatımız arasında sağlam bilgiye dayalı bir köprü kurmamız, insanlığa rehberlik edecek ve umut kapıları açacak ahlâkî duyarlılığa eriştiğimizin göstergesi olacaktır. Kandiller bu düşünce ve gücü pekiştiren kutsal günler ve gecelerdir. Unutmayalım ki, inanç, ahlak ve maneviyat dünyamızın, barış ve huzur içinde birlikte yaşamamızın vazgeçilmez değerlerine işaret eder.
Bu duygu ve düşüncelerle Miraç Kandilinin bütün insanlığa rahmet ve bereket, dünyamıza huzur getirmesini Yüce Allah’tan temenni eder, ülkemizin ve tüm İslam âleminin mübarek Miraç Kandili’ni en kalbi duygularımla kutluyorum”
thumbnail_mirac

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.