BAŞKAN SAVAŞ, 15 İLÇEDEN GELEN MUHTARLARLA BULUŞTU - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

16 Haziran 2024 - 18:02

BAŞKAN SAVAŞ, 15 İLÇEDEN GELEN MUHTARLARLA BULUŞTU

BAŞKAN SAVAŞ, 15 İLÇEDEN GELEN MUHTARLARLA BULUŞTU
Son Güncelleme :

17 Mart 2015 - 16:36

Bu Haber 8 kez okunmuştur.
reklam

SAVAŞ: HİZMET NOKTASINDA MUHTARLARIMIZ ÇÖZÜM ORTAĞIMIZDIR
BAŞKAN SAVAŞ: TÜRK BAYRAĞI ROZETİMİZLE HİZMETE KOYULDUK
GÜLCÜ: BAŞKAN SAVAŞ YÖNETİCİDEN ÇOK AĞABEY GİBİ

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, il genelindeki muhtarların neredeyse tamamına hitap eden Hatay Muhtarlar Derneği ile bir araya geldi.

Hatay Muhtarlar Derneği Başkan Mahmut Gülcü ev sahipliğinde gerçekleşen ve Başkan Savaş’ın büyük bir teveccühle karşılandığı toplantıya Akdeniz Muhtarlar Federasyonu Başkanı Ali Gülgen, Osmaniye Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Kama, Adana Muhtarlar Derneği Başkanı Ata Bey ve Antakya Ziraat Odası Başkanı Abdulhay Denizli yanı sıra 15 ilçeden gelen muhtarlar da katılım gösterdi.

Gerçekleşen toplantıda ilk sözü alan Adana Muhtarlar Derneği Başkanı Ata Bey, Hataylıların Lütfü Savaş gibi bir başkana sahip olması itibariyle oldukça şanslı olduklarını ifade ederken, halkla iç içe olarak sorunları çözen ve muhtarlara değer veren Başkan Savaş’ın böylesine sevilmesi karşısında şaşırmadığını kaydetti.

Hatay Halkını Kıskanıyoruz

Osmaniye Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Kama da, Hataylıları Lütfü Savaş gibi bir başkanları olmasından dolayı kıskandıklarını belirterek, Başkan Savaş’ın önderliğinde halkı, muhtarı ve yöneticileriyle tek yumruk olan Hatay’ın Akdeniz’in incisi olma yolunda emin adımlarla mesafe kat edeceğinden emin olduğunu ifade etti.

Akdeniz Muhtarlar Federasyonu Başkanı Ali Gülgen yaptığı kısa konuşmada ise, Başkan Savaş’ın muhtarlara olan yakınlığıyla halkın sorunlarının çözümünde etkin bir rol oynadığının altını çizerek Başkan Savaş ile aynı yolda yürümekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Hatay Muhtarlar Derneği’nin toplantısına misafir olarak katılan bir diğer isim olan Antakya Ziraat Odası Başkanı Abdulhay Denizli ise Başkan Savaş’ın Hatay’a hizmet konusundaki samimiyetine inandıklarını ve sevenleri olarak kendisine her anlamda yardıma hazır birer nefer olduklarını vurguladı.

Toplantının organizasyonuna vesile olan Hatay Muhtarlar Derneği Başkanı Mahmut Gülcü de yaptığı konuşmada, Başkan Savaş’ı bir yöneticiden ziyade kendilerine her anlamda yardıma koşan bir ağabey olarak gördüklerini ve bugüne kadar muhtarlar olarak gönül rahatlığıyla talep ettikleri her hizmette eli boş dönmediklerini söyledi.

Başkan Savaş ile Antakya Belediye Başkanlığı döneminden itibaren hizmet konusunda işbirliği içerisinde olduklarını ve bundan sonraki süreçte de işbirliği içerisinde olmaya devam edeceklerinin altını çizen Gülcü, bu anlamda Lütfü Savaş yönetimindeki HBB’ye itici bir güç olacaklarını ifade etti.

Ayrılık Azap Birliktelik Merhamet Getirir

Toplantıda son sözü alan HBB Başkanı Savaş yaptığı konuşmada, Hatay’ın 15 ilçesinden gelen muhtarlarla aynı çatı altında bulunmaktan ötürü duyduğu memnuniyeti dile getirirken, ayrılığın azap birlikteliğin ise merhamet ve bereket getireceğinin bilinciyle hareket edilmesinin önemine dikkat çekti.

Hatay’ın geneline hizmet sunum aşamasında muhtarları bir çözüm ortağı olarak gördüklerini söyleyen Başkan Savaş, bu noktada 30 Mart’tan itibaren HBB’nin yapılanma süreci ve gelinen nokta hakkında muhtarlara ayrıntılı bilgiler aktardı.

Hatay Muhtarlar Derneği’nin 15 ilçeden gelen temsilcilerinin Başkan Savaş’a sorunlarını aktarması sonrasında, eksik çalışmaların tamamlanacağı ve gerekli hizmetlerin de efektif ve kalıcı bir şekilde çözüleceğinin müjdesini veren Başkan Savaş, “Seçim sürecinin tamamlanmasıyla birlikte bizler parti kavramını bir kenara iterek, her zaman yakamızda taşımaktan gurur duyduğumuz Türk Bayrağı rozetimizle Hatay’ın tamamına hizmet etmeye koyulduk. Bu yolda önümüze çıkan ve çıkarılmak istenen engeller sizlerin de malumudur. Fakat yılmadık ve Hataylı hemşehrilerime hizmet etme aşkıyla işimize odaklandık. Bu noktada eksiklerimizin olduğunu biliyoruz ama eksiklerimizi tamamlama anlamında gösterdiğimiz gayreti de sizlerin takdirine ve vicdanına bırakıyorum” ifadelerini kullandı.

Yaptığı konuşmanın ardından Başkan Savaş, toplantıya katılan dernek başkanları ve muhtarlar tarafından dakikalarca alkışladı.

Gerçekleşen toplantı, Başkan Savaş, Hatay Muhtarlar Derneği üyeleri ve toplantıya çevre illerden iştirak eden misafirlerin çekildiği hatıra fotoğrafıyla son buldu.
BAŞKAN SAVAŞ, 15 İLÇEDEN GELEN MUHTARLARLA BULUŞTU (3)BAŞKAN SAVAŞ, 15 İLÇEDEN GELE111254

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.