BAŞKAN SAVAŞ ANKARA’DA DÜZENLENEN 4.AKILLI ŞEHİRLER ZİRVESİNE KATILDI « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

6 Aralık 2021 - 21:17

BAŞKAN SAVAŞ ANKARA’DA DÜZENLENEN 4.AKILLI ŞEHİRLER ZİRVESİNE KATILDI

BAŞKAN SAVAŞ ANKARA’DA DÜZENLENEN 4.AKILLI ŞEHİRLER ZİRVESİNE KATILDI
Son Güncelleme :

15 Aralık 2017 - 17:43

Bu Haber 1 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Ankara Sheraton Otel’de düzenlenen 4. Akıllı Şehirler Zirvesi’ne katıldı.
Gerçekleştirilen zirveye kamu kurum ve kuruluşları, belediye başkanları, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.
“AKILLI ŞEHİRLER KONUSUNDA BAŞARI ELDE EDEBİLMEK İÇİN BÜTÜN KAMU KURUM VE KURULUŞLARIYLA İŞBİRLİĞİ İÇİNDE ÇALIŞMALAR GERÇEKLEŞTİRMEMİZ GEREKİR”
Türkiye’de şehirleri yaşanılabilir kılmanın yolunun akıllı şehirler kurmaktan geçtiğini belirten Başkan Savaş, ‘‘Dünya nüfusundaki artışa paralel olarak benzer bir şekilde şehirleşme oranları da hızlı bir şekilde artmaktadır. Dünya nüfusunun yarısından fazlası şehirlerde yaşamakta ve şehirleşme oranı gün geçtikçe artmaktadır. Şehirleşme oranının artmasıyla gerekli önlemlerin de alınması gerekiyor. Eğer gereken tedbirler alınmazsa su sıkıntıları, trafik sorunu, hava kalitesinin düşmesi, çevre kirliliği ve yeşil alanların da korunmaması hususunda ciddi sorunlar ile karşı karşıya gelinir. Bu sorunları yaşamamak için yeni vizyona ihtiyaç bulunmaktadır. Tüm dünyada şehirlerimizi daha akıllı hale getirerek bireylerin yaşam kalitelerini arttırmak ve şehir yaşamındaki pek çok soruna akıllı şehirler teknolojileri ile çözümler üretmemiz mümkündür. Gelecek nesillerin şehirleri de akıllı şehirler olmalıdır. Akıllı şehirler şehrin en önemli bilişim ağlarını oluşturmaktadırlar. Akıllı şehirler konusunda başarı elde edebilmek için bütün kamu kurum ve kuruluşları ile de iş birliği içerisinde çalışmalar gerçekleştirmemiz gerekir. Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi kapsamındaki amacımız ulusal ve uluslararası yatırımcılar ile bir araya gelmek ve ülkemizin ekonomisine katkı sağlamak amacıyla da iş birliğini de sağlamaktır” ifadelerine yer verdi.
“AKILLI ŞEHİRLER KONSEPTİ İLE KENTE HEM ESTETİK HEM EKONOMİK YENİLİKLER GELİYOR”
Başkan Savaş, ‘‘ Hatay akıllı şehirler konseptine üye olduktan sonra birçok yeniliğe imza attı. Akıllı şehirler teknolojiyi yakından takip eden ve sunmuş olduğu kaynaklarla insan hayatını kolaylaştıran yaşanılabilir bir şehirlerdir. Biz de Akıllı şehirler konseptine üye olarak şehrimizi daha yaşanılabilir hale getirmek amacıyla çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Akıllı şehirler konsepti ile kent hem estetik hem de ekonomik yenilikler geliyor. Hatay’ı gelecek nesillere güzel bir şekilde taşımak bizim görevimiz. Biz aklın, inovasyonun , teknolojinin ve bilimin peşindeyiz” dedi.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.