BAŞKAN SAVAŞ: ARAMIZDA ENGEL YOK « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

14 Nisan 2021 - 09:52

BAŞKAN SAVAŞ: ARAMIZDA ENGEL YOK

BAŞKAN SAVAŞ: ARAMIZDA ENGEL YOK
Son Güncelleme :

04 Aralık 2018 - 8:57

Bu Haber 6 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Antakya Atatürk Parkı’nda engelli hemşehrileri ile bir araya geldi.
Herkesin bir engelli adayı olduğunu vurgulamak ve onların toplumdaki önemine dikkat çekmek amacıyla gerçekleştirilen etkinliğe Başkan Savaş’ın yanı sıra HBB Engelliler Meclisi Başkanı Hüseyin Ateşer, Türkiye Sakatlar Derneği Hatay Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Tekin, Hatay Down Sendromlular ve Engelliler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Neslihan Kanuncu Seçkin, dernek ve vakıf üyeleri ile çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.
ATAŞER: HBB SORUMLULUKLARINI YERİNE GETİRMİŞ DURUMDA
Kısa bir süre önce kurulan Hatay Engelliler Meclisi ile ilgili kısa bir sunum gerçekleştiren Ataşer, “Bizim en büyük sorunumuz erişilebilirlik. Türkiye’deki engelli nüfusu yüzde 12.29. Okuma yazma bilen ve üniversiteye gidebilen engelli sayımız çok düşük. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın duyarlı davranışları ile yapılan çalışmalar neticesinde birçok bina, yollar, kaldırımlar ve otobüsler engelli vatandaşların erişimlerine uygun hale getirildi. Büyükşehir Belediyesi sayesinde yaklaşık 180’e yakın engelli vatandaş istihdam edildi. Sporcu bir kimliğe de sahip olan Başkan Savaş, engelli vatandaşların spor yapabilmesi için üstün çaba sarf ediyor. HBB sayesinde yüzlerce akülü sandalye, manuel sandalye, görme engelliler için baston, havalı yatak ve gıda yardımı engelli kardeşlerimize ulaştı. Başkan Savaş’ın öncülüğünde hareket eden HBB, sorumluluklarını fazlası ile yerine getirmiş durumda. Katkılarından ve desteklerinden dolayı Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.
“HAYATIN HER ALANINDA BİRLİKTE OLACAĞIZ”
Başkan Savaş, “Bugün 3 Aralık Dünya Engelsizler Günü. Kendisini engelsiz hisseden herkesin gününü kutluyorum. Birçok engel dünyaya gelmeden aşılabilecek durumda. Gelişmiş toplumlarda ana rahminde ilk haftalarda yapılan genetik araştırmalar sonucu insanlarımızın daha dünyaya gelmeden engelli olup olmayacağı hemen anlaşabilmekte. Türkiye’deki engelli durumunu düşürmek önce anne ve babaların ikincisi ise sağlık bakanlığı ve doktorlarımıza düşmekte. Bir insanın hayatını kolaylaştırmak hem hükümetin hem de yerel yönetimlerin birinci görevleri arasında yer alıyor. Her şey siyasetten ibaret değildir. Mühim olan toplumun ortak sorunlarını birlikte çözme imkanına erişmektir. Hepimizin bu ülke ve şehir için yapacağımız çok iş var. Birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Hayatın her alanında birlikte olacağız ve her şeye rağmen üretmeye devam edeceğiz. Spor, kültürel, eğitim ve iş dünyasında engelli kardeşimizi gördükçe ve onların topluma karışarak hayata tutunduklarını bildikçe mutlu oluyorum. Nice engelsiz yıllar temenni ediyorum” açıklamalarında bulundu.
Konuşmaların sonunda Hatay Down Sendromlular ve Engelliler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Seçkin, Başkan Savaş’a desteklerinden dolayı teşekkürlerini ileterek çiçek takdim etti. Toplu çekilen anı fotoğrafı ile etkinlik son buldu.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.