BAŞKAN SAVAŞ AZERBAYCAN’DA İŞGALDEN KURTULAN KÖYÜ ZİYARET ETTİ « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

26 Eylül 2021 - 15:56

BAŞKAN SAVAŞ AZERBAYCAN’DA İŞGALDEN KURTULAN KÖYÜ ZİYARET ETTİ

BAŞKAN SAVAŞ AZERBAYCAN’DA İŞGALDEN KURTULAN KÖYÜ  ZİYARET ETTİ
Son Güncelleme :

10 Kasım 2017 - 11:20

Bu Haber 2 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Çukurova Belediyeler Birliği üyeleri ve temsilcileri ile birlikte Azerbaycan’ı ziyaret etti.
Başkan Savaş ve beraberindeki heyet, Jabrayil (Cebrail) bölgesinde yakın tarihe kadar işgal altında kalmış Çocuk Mercanlı köyünü ziyaret etti. Heyet, ilk önce Cebrail-Horadiz karayolu üzerindeki Nisan şehitleri anıtını ziyaret ederek, anıta karanfil bırakıp şehitleri dua ile yad etti. Çocuk Mercanlı köyüne gelen heyeti, köyün girişinde öğrenciler çiçekler ve Türkiye- Azerbaycan bayraklarıyla karşıladılar.
Cebrayil İlçe İcra Kurulu Başkanı Kamal Hasanov, Türk belediye başkanlarının ziyaretini Azerbaycan-Türkiye dostluğu ve kardeşliğinin canlı bir örneği olarak değerlendirdi.
Heyet, Çocuk Mercanli Köyü Orta Öğretim Okulu’nu ziyaret ederek, okula ve köydeki her eve bir televizyon hediye etti.
Heyet, inşa edilen bir camiye gelerek orada da şehitlerin ruhu için dua ettiler.
Konuklar daha sonra köydeki inşaat çalışmalarının bir sonraki aşamasında inşa edilen yeni evleri ve kamu binalarını incelediler. Bu aşamada, 100 ev, kreş, postane, sağlık merkezi ve kulüp-toplum merkezi için bina ve diğer altyapı tesislerini gezdiler.
Başkan Savaş, Azerbaycan Belediyeler Birliği Başkanı Temraz Tağıyev’den EXPO 2021 Hatay’da kuracakları bahçenin sözünü aldı.
Ziyaretçi heyet, daha sonra Azerbaycan-Türk kardeşlik parkı için çam ağaçları dikti.
WhatsApp Image 2017-11-08 at 10.15.19

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.