BAŞKAN SAVAŞ: ÇANAKKALE ŞAVAŞ’I BİR KAHRAMANLIK DESTANIDIR - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

13 Ağustos 2022 - 09:06

BAŞKAN SAVAŞ: ÇANAKKALE ŞAVAŞ’I BİR KAHRAMANLIK DESTANIDIR

BAŞKAN SAVAŞ: ÇANAKKALE ŞAVAŞ’I BİR KAHRAMANLIK DESTANIDIR
Son Güncelleme :

17 Mart 2015 - 16:29

Bu Haber 6 kez okunmuştur.
reklam

BAŞKAN SAVAŞ, ŞEHİT VE GAZİLERİMİZİN FEDAKARLIKLARINI UNUTAMAYIZ

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, “18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 100.yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Yayımladığı mesajda, Çanakkale Zaferi’nin, tarih boyunca hürriyet ve istiklalini her şeyin üstünde tutan, gerektiğinde bu uğurda büyük mücadeleler veren, esaret altında yaşamayı kabul etmemiş aziz milletimizin kahramanlık örneklerinden biri olarak şanlı tarihimizin şerefli sayfalarında yerini aldığını belirten Başkan Savaş, “Çanakkale Savaşları, 1. Dünya Savaşı’nın seyrini değiştiren, Türk’ün gücünü dünyaya bir daha duyuran, tarihe “Çanakkale Geçilmez” sözünü yazdıran ve milli mücadelenin de temellerini oluşturan büyük bir destandır. Vatanı ve istiklali için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan Türk milleti, tarih boyunca gurur kaynağımız olan büyük zaferlere imza atmış, canı pahasına verdiği mücadelesiyle başka milletlere de örnek olmuştur.” dedi.

Fedakarlıkları Hiçbir Değerle Ölçülmez

“Şehit ve gazilerimizin hiçbir değerle ölçülemeyecek fedakârlıkları, milletimizin bu güzel topraklarda hür ve müstakil yaşamasını sağlamıştır” diyen Başkan Savaş, “Tarihe altın harflerle kazınan bu kahramanlık destanlarının asıl sahipleri hiç şüphe yok ki aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizdir. Yaşlısıyla, genciyle, kadınıyla, erkeğiyle yediden yetmişe tek bir yürek ve tek bir vücut olan ecdadımızın bize armağan ettiği bu şanlı zaferi her yıl yeniden idrak ederek anmak ve üstün cesaret, feragat ve kahramanlıkları ile herkese örnek olan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi bir kez daha yâd etmek hepimizin asli görevidir.” dedi.

Kahramanlarımızı Asla Unutmayacağız

Kahramanlık destanının yazıldığı en önemli savaşlardan birinin Çanakkale Savaşı’nın olduğunu hatırlatan Başkan Savaş, sözlerine şöyle devam etti: “İlimizin, ülkemizin birliği ve güvenliği ile vatanın bölünmez bütünlüğü uğruna gösterdikleri büyük cesaret ve fedakârlık sonucu şehit olan kahramanlarımızı millet olarak asla unutmayacak ve şehitlerimizin bizlere emanetleri olan anne, babaları ile eş ve çocuklarına sahip çıkmaya, ihtiyaçlarını karşılamaya sorunlarını çözmeye ve yaşamlarını iyi şartlar altında sürdürebilme adına çalışmalarımızı sürdüreceğiz. ’18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 100. yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü’ vesilesiyle, bize böyle bir zaferin gururunu yaşatan başta devletimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, mukaddes vatanımızın korunması ve milletleri millet yapan değerler için mücadele eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, kahramanlarımıza milletçe şükranlarımızı sunuyoruz.”

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.