BAŞKAN SAVAŞ, “ÇİFTÇİYE VE YERLİ ÜRETİME SARIL” « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

26 Ocak 2022 - 00:01

BAŞKAN SAVAŞ, “ÇİFTÇİYE VE YERLİ ÜRETİME SARIL”

BAŞKAN SAVAŞ, “ÇİFTÇİYE VE YERLİ ÜRETİME SARIL”
Son Güncelleme :

14 Şubat 2019 - 16:05

Bu Haber 11 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay’ın dört bir yanında bereketli topraklarında yerli üretime ve çiftçilere destek vermeye devam ediyor.
“YERLİ ÜRETİME VE ÇİFTÇİYE TAM DESTEK”
Yerli üretimi arttırmak ve genetiği bozulmuş gıdalardan kurtulmak amacıyla “Doğal Yaşam ve Üretim Çiftlikleri” projesi kapsamında Yayladağı ilçesi Leylekli Mahallesi’nde hemşehrileri ile Hatay’a özgü Karakılçık, Ali Bayır ve Kılçıksız buğday tohumlarını toprakla buluşturan Başkan Savaş, yerli üretime ve çiftçiye katkı sundu.
Önümüzdeki günlerde üretimi çoğaltarak yerli üretime katkı sağlamayı hedeflediğinin altını çizen Başkan Savaş, hayata geçirdiği proje sayesinde gelecek nesillerin genetiğiyle oynanmamış gıdalar ile beslenmesini sağlamak amacıyla önemli bir adım atmış oldu.
Zihinsel ve fiziksel açıdan sağlıklı nesillerin yetişmesi için herkesin üzerine düşen görevi yapması gerektiğine vurgu yapan Başkan Savaş, Hatay’ın çiftçisine ve yerli üretimine sarılarak, sağlığa ve tarıma katkı sunmaya devam edeceklerini bildirdi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.