BAŞKAN SAVAŞ ÇOCUKLARA DİŞ FIRÇASI VE MACUNU HEDİYE ETTİ « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

24 Ekim 2021 - 06:48

BAŞKAN SAVAŞ ÇOCUKLARA DİŞ FIRÇASI VE MACUNU HEDİYE ETTİ

BAŞKAN SAVAŞ ÇOCUKLARA DİŞ FIRÇASI VE MACUNU HEDİYE ETTİ
Son Güncelleme :

18 Kasım 2016 - 8:27

Bu Haber 13 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, geleceğin teminatı olan çocukları ve gençleri bilinçlendirmeye yönelik hizmetlerine her geçen gün bir yenisini daha ekliyor.
HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş 16 Kasım Çarşamba günü, Ağız ve Diş Sağlığı Haftası dolayısıyla Antakya ilçesi Demirbilek İlkokulu’nda öğrenim gören çocuklara ağız ve diş sağlığı bilinci kazandırmak amacıyla diş macunu ve diş fırçası hediye etti.
Hatay Diş Hekimleri Odası üyelerinin verdiği bilinçlendirme eğitimi eşliğindeki etkinliğine HBB Başkanı Doç. Dr. Lüftü Savaş’ın yanı sıra Antakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop, Hatay Diş Hekimleri Odası Başkanı Nebil Seyfettin ve Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko katılım gösterdi.
Doğru ve düzenli ağız bakımını alışkanlık haline getirmek, çürük oluşturmayan besinleri seçmek, sert ve kabuklu gıdaları dişlerle kırmamak ve diş hekimi kontrollerini aksatmamak hususlarında bilinçlendirilen çocuklar, hediye dağıtımıyla ağız ve diş sağlığını korumaya teşvik edildi.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.