BAŞKAN SAVAŞ, “ÇOCUKLARIMIZIN SAĞLIĞINI VE GELECEĞİNİ DÜŞÜNMEK ZORUNDAYIM” - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

15 Ağustos 2022 - 07:47

BAŞKAN SAVAŞ, “ÇOCUKLARIMIZIN SAĞLIĞINI VE GELECEĞİNİ DÜŞÜNMEK ZORUNDAYIM”

BAŞKAN SAVAŞ, “ÇOCUKLARIMIZIN SAĞLIĞINI VE GELECEĞİNİ DÜŞÜNMEK ZORUNDAYIM”
Son Güncelleme :

14 Şubat 2019 - 15:27

Bu Haber 5 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Mazman Medya Grup Radyolarının canlı yayın konuğu oldu. Başkan Savaş katıldığı programda Hatay’a yapılan ve yapılacak olan dev yatırımlara yönelik açıklamalarda bulundu.
Hatay’ın geleceği için birçok büyük projenin hayata geçirildiğini ve bundan sonra da yapılacak çok iş olduğunu belirten Başkan Savaş, “Altyapı demek medeniyet demektir. Medeniyet olmadan bir toplum ileri gidemez. Ben Antakya belediye başkanlığında, yavuz sultan selim caddesinde araçla 100km süratle gidilebilecek bir yağmursuyu hattı yaptım. Aynı kanalı saray caddesi mevkiinde yaptım. Artı bütün kanalizasyonları o zaman ben bitirdim. Yani birinci belediye başkanlığı dönemimde hiç lükse kaçmadım, parayı çarçur etmedim alt yapıya yatırdım yani gelecek adına yatırım yaptım. Şimdi içme suyu şebekesi döşüyoruz. İçme suyu borularını değiştiriyoruz. Boruların içinde kurşun, bakır, demir ve asbest var. Bunlar insanların sinir sistemini ve böbrekleri mahvediyor. Asbest kansere neden oluyor. Ben bu şehrin belediye başkanıyım ve ben çocuklarımızın sağlığını ve geleceğini düşünmek zorundayım. Yaşlıları düşünmek zorundayım. Hijyeni düşünmek zorundayım” dedi.
Başkan Savaş, HATSU’nun Milyonluk Projelerini Anlattı
Konuşmasını HATSU tarafından yapılan projeler ile devam ettiren Savaş, “ Toplamda 28 içme suyu deposu yaptık. 8 tane arıtma tesisi yaptık bu arıtma tesislerinin içinde dünyanın 5. Avrupa’nın 2. Türkiye’nin birinci Membranlı Arıtma Tesisi yaptık. Sadece Membranlı Atıksu Arıtma Tesisinin maliyeti 63 milyon. Bu arıtma tesisini Asi’yi kurtarmak amacıyla yaptık. Dörtyol’a Atıksu Arıtma Tesisi yaptık maliyeti 7 milyon TL. Erzin’e Atıksu Arıtma Tesisi yaptık maliyeti 8 milyon TL. Reyhanlı’ya Atıksu Arıtma Tesisi yaptık maliyeti 11,5 milyon TL. Serinyol’a Atıksu Arıtma Tesisi yaptık maliyeti 7.5milyon TL. Samandağ’ına yaptık maliyeti 10,5 milyon TL. Kırıkhan’a Atıksu Arıtma Tesisi yaptık maliyeti 16,5 milyon TL. İskenderun Denizciler Atıksu Arıtma Tesisini yaptık maliyeti 9.5milyon TL. İçme suyu sondaj kuyuları açtık. Geçen dönemler çok kurak geçti. Bu sene gayet iyi. İnşallah seneye de kurak geçmez. Toplamda 215 tane içme suyu sondaj kuyusu açtık. Toplamda 1025 km kanalizasyon hattı döşedik. 1993 km içme suyu şebekesi döşedik” ifadelerini kullanarak dev projeler hakkında bilgiler verdi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.