BAŞKAN SAVAŞ, DEV TESİSİ TEKNİK OLARAK İNCELEDİ - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

7 Ekim 2022 - 06:24

BAŞKAN SAVAŞ, DEV TESİSİ TEKNİK OLARAK İNCELEDİ

BAŞKAN SAVAŞ, DEV TESİSİ TEKNİK OLARAK İNCELEDİ
Son Güncelleme :

25 Ağustos 2017 - 9:44

Bu Haber 3 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Japonya’da Küçükdalyan-Atıksu MBR (Membran Biyoreaktör) Teknolojili Atıksu Arıtma Tesisi’nin teknik denetimini gerçekleştirdi.
Kyuhogi Osaka’da yapılan teknik incelemeye Başkan Savaş’ın eşi Nazan Savaş, HATSU Daire Başkanları ile uzman teknik personel katılım gösterirken, dünyada 5., Avrupa’da 2. Türkiye’de ise en büyük kapasiteye sahip Membran Biyoreaktör Teknolojili Maşuklu-Narlıca Atıksu arıtma tesisinin Membran ünitelerinin malzeme kabulü de yapıldı.
Başkan Savaş, Asi Nehri’nin tabanına döşenen borularla, Antakya ve Defne ilçelerinden nehre akan atıksuları toplamak için başlatılan çalışmaların sürdüğünü ve Asi Nehri projesinin en büyük ayağı olan 52 milyon 820 bin 664 TL değerinde devam eden dev tesisin işletmeye alınmasıyla % 99’9 kirlilik giderimi sağlanarak, içmesuyu kalitesinde arıtılmış suyun Asi Nehri’ne deşarj edileceğini ifade etti.
Başkan Savaş, “sağlıklı yaşam ve temiz çevre ilkesiyle arıtma tesisi ve altyapı çalışmalarını sürdürüyoruz. Hataylıların temiz bir Asi Nehri’ne kavuşması amacıyla mücadele içindeyiz” dedi.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.