BAŞKAN SAVAŞ, DOĞAKA 78.YÖNETİM KURULU TOPLANTISINA KATILDI - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

7 Ekim 2022 - 06:42

BAŞKAN SAVAŞ, DOĞAKA 78.YÖNETİM KURULU TOPLANTISINA KATILDI

BAŞKAN SAVAŞ, DOĞAKA 78.YÖNETİM KURULU  TOPLANTISINA KATILDI
Son Güncelleme :

15 Eylül 2017 - 13:03

Bu Haber 8 kez okunmuştur.
reklam

Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın(DOĞAKA) 78. Yönetim Kurulu Toplantısı, 12 Eylül 2017 Salı günü Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun ile DOĞAKA Yönetim Kurulu Başkanı Vahdettin Özkan Başkanlığında ve ev sahipliğinde gerçekleştirildi.
Gerçekleştirilen toplantıya Hatay Valisi Erdal Ata, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara ve ilgili Ajans personeli katılım gösterdi.
DÖRTYOL SOĞUK HAVA DEPOSU BAŞARILI PROJELER ARASINDA
Toplantıda, 2017 yılı teknik destek programı kapsamında Mayıs-Haziran ve Temmuz- Ağustos olmak üzere 2 dönemde proje başvurusu alınmaya devam edildiği belirtilerek; Hatay ilinden 5, Kahramanmaraş ilinden 9 ve Osmaniye ilinden 2 olmak üzere toplamda 16 proje başvurusunun yapıldığı ifade edildi. Başvurular arasından Hatay’dan seçilen 4 proje ile toplamda 12 projenin başarılı olduğunu ve proje sahipleri ile anlaşma imzalayarak uygulamalara başladıklarının ifade eden yetkililer, başarılı projeler arasında yer alan ‘Dörtyol Soğuk Hava Deposu’ projesinde kalkınma bakanlığının isteği üzerine yeniden maliyet çalışması yapıldığının altını çizdi.
ZEYTİNCİLİK VE ORGANİK TARIM ÇALIŞTAYI’NA DOĞAKA’DAN DESTEK
Ekim ayında Hatay’da yapılacak olan ‘Zeytincilik ve Organik Tarım Çalıştayı’na organizasyon desteği verecek olan DOĞAKA, kurumsal organizasyonlara yönelik hazırlık çalışmaları ile yatırım destek faaliyetlerine devam edeceğini belirtti.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.