BAŞKAN SAVAŞ: GÖĞSÜMÜZÜ KABARTACAK BİR TAKIM KURUYORUZ « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

22 Temmuz 2021 - 22:58

BAŞKAN SAVAŞ: GÖĞSÜMÜZÜ KABARTACAK BİR TAKIM KURUYORUZ

BAŞKAN SAVAŞ: GÖĞSÜMÜZÜ KABARTACAK BİR TAKIM KURUYORUZ
Son Güncelleme :

20 Ağustos 2020 - 17:10

Bu Haber 25 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı ve Hatayspor Onursal Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatayspor’un hem Türkiye’de hem Dünya’da sempati şampiyonu olduğunu söyledi.
Hatayspor Basın Sözcüsü Rahmi Vardı’nın ev sahipliğinde Kırıkhan’da gerçekleşen kahvaltı basın toplantısına Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı ve Hatayspor Onursal Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, HGC Başkanı Abdullah Temizyürek ve basın mensupları katıldı.
SAVAŞ: A TAKIMI 4 OYUNCU ÇIKARMAYI HEDEFLİYORUZ
Toplantıda konuşma yapan Başkan Savaş altyapının gelecek için önemli olduğunu ifade ederken tesisleşmenin tamamlanmasının ardından 3-4 yıl içinde A takıma 4 oyuncu çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.
FUTBOLCU FABRİKASI KURACAĞIZ
Savaş konuşmasında, “Altyapı, inşaat süreci, takımın profesyonel yapısı ve oyun şekli, oyundaki tutumu, oyun dışı tutumu biz bütün bu konularda örnek olmak istiyoruz. Çünkü Hatayspor, şuan Hem Türkiye’de hem yurt dışında sempati şampiyonu. Hiçbir şaibeye karışmadan, itişip kakışmadan buraya kadar geldik. İnşallah bundan sonraki süreci de bu şekilde yürüteceğiz. Başımız dik, göğsümüz kabararak sevebileceğimiz bir takım oluşturmak istiyoruz. Futbolda tabiî ki üç sonuçta vardır. Biz bu üç sonucun üç puan hanesiyle ilgilenmek istiyoruz. Büyük kulüplere bakacak olursak, oyuncu yetiştirerek ayakta kalıyor. Bizde buna uygun transferler ve yatırımlar yapmaya devam edeceğiz. Türkiye’de 3-4 yıl içinde altyapıdan 4 oyuncuyu takımda oynatmayı planlıyoruz. Yapacağımız yeni tesis ile futbolcu fabrikası kuracağız. Bir örnek vermek gerekirse Ajax’ın yıllık 85 milyon Euro bütçesi var. Bu bütçeyle dönebilmek, kendi yağında kavrulmayı gerektirir.” İfadesini kullandı.
VARDI: TRANSFER KOMİTESİYLE ÇOK CİDDİ ÇALIŞMALAR YAPIYORUZ
Hatayspor Basın Sözcüsü Rahmi Vardı konuşmasında., takımın ince eleyip, sık dokuma politikası güttüğünü söyledi.
Allah nasip etti, Hatayspor Süper Lig’e çıktığını ifade eden Vardı.”Hatayspor 3 dönemdir tarih yazıyor. Bu tarih yazanların başında Başkanımız Lütfü Savaş geliyor. Türkiye’nin ve dünyanın gündeminde olmamızın başarısını Hatay olarak sindirmeye çalışıyoruz. Transferlerimizle alakalı Hatay mutlu haberler bekliyoruz. Bizde transfer komitesiyle çok ciddi çalışmalar yapıyoruz. Bugün resmi olarak Pablo Santos’u kiralık olarak transfer ettiğimizi açıklamak istiyorum. Bugün itibariyle çalışmalara başladı. İki kaleci, bir sağ bek, orta sahada bir oyuncu ile pürüzler giderildi, yine orta sahada bir oyuncuyla görüşme devam ediyor. Santraforda 3 tane seçeneğimiz var bunları değerlendiriyoruz. Bir tane de stoper ve sol bekle görüşmemiz devam ediyor. Yaklaşık 8-10 arası futbolcuyu transfer ederek, Hatayspor’da devam eden oyuncularla yolumuza devam edeceğiz. Şimdi bizim Hatayspor olarak Sabit gelirle ilgili olarak federasyondan gelecek paraları israf etmeden yönetebilirsek iyi durumda oluruz. Bizde her harcama kayıt altında yapılıyor. Biz yerli oyuncularla ilgili de çalışmalar yapıyoruz. Önceliğimiz yabancı oyuncu transferlerini bitirmek, daha sonra yerli oyunculara da bakacağız” açıklamasında bulundu.
BASIN MENSUPLARINA FORMA HEDİYE EDİLDİ
Basın toplantısının ardından kahvaltıya katılan basın mensuplarına Hatay spor Basın Sözcüsü Rahmi Vardı tarafından forma hediye edildi.


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.