BAŞKAN SAVAŞ HATAY’IN ANAVATANA KATILIŞININ 79’UNCU YILI MÜNASEBETİYLE MESAJ YAYIMLADI « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

30 Kasım 2021 - 02:53

BAŞKAN SAVAŞ HATAY’IN ANAVATANA KATILIŞININ 79’UNCU YILI MÜNASEBETİYLE MESAJ YAYIMLADI

BAŞKAN SAVAŞ HATAY’IN  ANAVATANA KATILIŞININ 79’UNCU YILI MÜNASEBETİYLE MESAJ YAYIMLADI
Son Güncelleme :

24 Temmuz 2018 - 12:50

Bu Haber 9 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay’ın anavatana katılışının 79’uncu yılı münasebetiyle kutlama mesajı yayımladı.
“İÇİMİZDEKİ HATAY SEVDASI HİÇBİR ZAMAN SONA ERMEYECEKTİR”
Hatay’ın inancın, birlikte hareket etmenin, kararlılığın ve cesaretin vücut bulduğu koca bir çınar olduğunu belirten Başkan Savaş,” Hatay, milli mücadele yıllarında verilen onurlu bağımsızlık mücadelesinin en somut örneğidir. Bu topraklarda yanan bağımsızlık ateşi, Türkiye Cumhuriyeti’nin aydınlık geleceğinin müjdeleyicisi olmuştur. Hatay; Dörtyol’uyla, Antakya’sıyla, Reyhanlı’sıyla yaşanan tüm acılara ve olumsuzluklara rağmen bağımsızlık fikrinden geri düşmemiş, kendini Türkiye Cumhuriyeti’nden hiçbir zaman ayrı düşünmemiştir. Bu sebepten ötürü Hatay halkı anavatandan umudunu hiçbir zaman yitirmedi. Hataylılar, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e güvendi, çünkü bu onun şahsi meselesiydi. Hatay, sancaktan devlete, devletten millete giden yolda elde edilen zaferlerin öyküsüdür. Bu öyküyü yazan Hatay halkı, 19 Aralık 1918’de atılan ilk kurşundan 23 Temmuz 1939’a kadar millet olmayı devlet olmaya tercih eden mütevazı ve gururlu bir halktır. Ne mutlu bize ki böyle bir halkın içinden geldik. Biz böyle kahraman ecdada ve böylesine kıymetli topraklara sahip olduğumuz için çok şanslıyız. Bu topraklarda yaşamanın ve hizmet vermenin onurunu her zaman yaşayacağız. İçimizdeki Hatay sevdası hiçbir zaman sona ermeyecektir. Hatay’ın anavatana katılış sürecinde canını dişine takarak mücadele eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, Hatay davası için gözünü kırpmadan mücadele eden Tayfur Sökmen’i, Abdurrahman Melek’i ve isimsiz tüm kahramanları rahmet ve minnetle anıyorum ”dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.