BAŞKAN SAVAŞ, HEMŞEHRİLERİNİN YENİ YILINI KUTLADI - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

13 Ağustos 2022 - 08:21

BAŞKAN SAVAŞ, HEMŞEHRİLERİNİN YENİ YILINI KUTLADI

BAŞKAN SAVAŞ, HEMŞEHRİLERİNİN YENİ YILINI KUTLADI
Son Güncelleme :

29 Aralık 2016 - 16:25

Bu Haber 6 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Yayımladığı mesajında yeni yılın hem ülkemiz, hem de tüm dünya insanları için barışın, sevginin ve hoşgörünün hakim olduğu bir yıl olmasını dilediğinin altını çizen Başkan Savaş, “Acısı, tatlısı ve üzüntüsüyle bir yıl daha geride kaldı. Yeni umutlar ve yeni beklentilerle yeni bir yıla daha giriyoruz. Tabii ki öncelikle dileğimiz ülkemiz ve tüm dünyada barışın, sevginin ve hoşgörünün egemen olması insanlarımızın refah içinde yaşamasıdır” dedi.
“2017 YILINDA İNSANLARIN DAHA MÜREFFEH VE MUTLU OLMALARINI UMUT EDİYORUM”
Başkan Savaş, “2016 yılı Türkiye ve dünya için olumlu sayılabilecek, geleceğe umutla bakılmasını kolaylaştıracak bir yıl olmadığı gibi dünyanın hemen her yerinde savaşların, afetlerin, insanlık adına utanç verici manzaraların yaşandığı bir yıl olmuştur. Türkiye’miz ve bu güzel ülkenin insanları için maalesef ki 2016 yılı bildik sorunların daha da ağırlaştığı, umutların yeşermek yerine ertelendiği, ekonomik ve sosyal alanda ağır bedellerin ödendiği bir yıl oldu. 2017 yılında insanların, kendisi, çocukları, komşuları ve ülkesi için daha onurlu, müreffeh ve mutlu bir yıl olmasını umut ediyorum. Milletin insanca yaşamaya dönük haklı ve vazgeçilmez taleplerinin, herkes tarafından en temel motivasyon kaynağı olması gerektiğine inanıyorum. Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Türkiye Cumhuriyeti millî kültürünün her çağda artarak yükselmesi, Türk Cumhuriyeti’nin temel dileği olmalıdır” söylemine uygun olarak, yarınlarımızın geleceği çocuklarımıza aydınlık bir dünya bırakmak hepimizin görevidir. Bunun içinde çocuklara çağdaş yaşam olanakları sunmak ve onları korumak bütün dünyanın ortak hedefi olmalıdır” açıklamasında bulundu.
“TÜRK MİLLETİ KİMSENİN HİMAYESİNE MUHTAÇ OLMADAN KENDİ İSTİKBALİNİ VE KENDİSİNİ KORUMAYA DEVAM EDECEKTİR”
Başkan Savaş mesajının devamında, “Her yıl olduğu gibi 2017’de de en büyük güvencemiz, milletimizin sağduyulu olarak birliğe, beraber yaşamaya ve kardeşliğe olan tartışılmaz inancıdır. Bu inancın önüne set çekecek, bu inancı sulandıracak ve vatandaşlarımızın umutlarını kıracak bütün gelişmelerin, bütün girişimlerin ve bütün hesapların karşısında dimdik durmaya devam edeceğiz. Türk milleti, kimsenin himayesine muhtaç olmadan kendi istikbalini de kendisini de korumaya devam edecektir. Herkes bunu böyle bilmeli ve hesabını da buna göre yapmalıdır. Biz milletimizin azmine, iradesine güvenmeye, karşı karşıya bulunduğu bütün zorlukları kendi azmi ve iradesiyle aşabilecek kudrette olduğuna da inanmaya devam edeceğiz. Son beş buçuk yıldır yanı başımızdaki Suriye’de ve Ortadoğu’da yaşanan savaşlar ile ülkemizde yaşanan terör olaylarının bir an önce bitmesini ve siyasi kaygıların bir tarafa bırakılarak ülkemizde yaşanan bu olayların bizleri birbirimize daha sıkı bağlanmamıza vesile olmasını diliyorum” ifadelerine yer verdi.
Başkan Savaş son olarak, “Bu duygu ve düşüncelerle 2017 yılının milletimize, ülkemize, dünyamıza ve tüm insanlığa sevgi, barış, kardeşlik, huzur ve mutluluk getirmesini diliyor, bütün vatandaşlarımın yeni yılını kutlarken sevgilerimi, saygılarımı ve en iyi dileklerimi sunuyorum ” dedi.
10212121

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.