BAŞKAN SAVAŞ, “HİÇBİR YERE GİTTİĞİM YOK, CHP’DEYİM” « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

17 Mayıs 2021 - 07:16

BAŞKAN SAVAŞ, “HİÇBİR YERE GİTTİĞİM YOK, CHP’DEYİM”

BAŞKAN SAVAŞ, “HİÇBİR YERE GİTTİĞİM YOK, CHP’DEYİM”
Son Güncelleme :

15 Ekim 2015 - 12:16

Bu Haber 1 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş gündeme ilişkin soruları, Hatay Beyzade Fm de canlı yayın konuğu olarak yanıtladı.

Savaş, Beyzade Fm’de Serkan Uğraç’ın hazırladığı, Ayhan Gümüşsoy’un sunduğu Haftanın Dosyası programının canlı yayın konuğu oldu.

Son zamanlarda artan terör olaylarını değerlendiren ve Hatay gündemini yakından ilgilendiren konulara açıklık getiren başkan Savaş, dinleyicilerin sorularını yanıtladı.

Savaş: “Şehit haberleri hakkında öncelikle son iki aydır gerçekten içimiz yanıyor. İnsanlarımız tedirgin, zaman zaman 16’ yı geçen şehit haberlerimiz oldu. İnsanlarımız gergin üzüntümüz fazla. Öncelikle şunu belirteyim 150 askerimiz polisimiz şehit düşüyor sivil vatandaşlarımız öldürülüyor. Tüm milletimizin başı sağ olsun diyorum, ama bu gidenleri geri getirmiyor. Ne oldu da son aylarda terör olayları arttı? Biz isterdik ki spor alanlarında 1. olalım dereceye girelim ama maalesef terör olayları ile rekor kırıyoruz.

Türkiye’de hiçbir şey iyiye gitmiyor maalesef. İnsanlarımız hep panik halinde ve gittikçe de bu negatiflik artmakta buda bizi millet olarak gerçekten tedirginliğe ve huzursuzluğa sevk etmekte. İnsanların kafasında karamsar birer tabloya sevk etmekte. Multi faktöriyel bir coğrafyada yaşıyoruz. Orta doğu kaynıyor. Ortadoğu’nun küçülmesini isteyenlerin oyunlarının kurbanlarıyız. Biz hep diyorduk Ortadoğu’nun lideri biziz diye. Evet doğru biz Ortadoğu’nun terör lideri olduk. Ortadoğu’da terör olaylarında ölenlerin daha fazlası ülkemizde ölmeye başladı. Bizi temsil eden makamlardan Ortadoğu rahatsız.

Başkan Savaş son zamanlarda ortaya atılan Başkan Savaş Akp’ye geri dönüyor haberlerini yalanlayarak önemli açıklamada bulundu.

Savaş; “Şimdi benim partimden bir şikâyetim yok. Hep seçim öncesi gündeme getiriliyor trajik komik bir söylem bu maalesef. Bu yalanı bazı milletvekilleri söylüyor. Siyasetçiler de var. Bizim hiç bireye gittiğimiz yok. Partimizle hiç bir sıkıntı yok. Bu söylem benim ağzımdan çıkmış değil. İnsanları bana karşı kışkırtmak ve kendi partilerine benim üzerimden oy toplamak için söyledikleri yalandan ibarettir. Kimseyle görüşmedim görüşmeyi de düşünmüyorum CHP belediye başkanı olarak geldim Hatay’ın başkanı olarak devam ediyorum. Benim onlara tavsiyem şu insanların teveccühünü kazanmak için siyaset yapsınlar oy devşirmek için kullanmasınlar siyaseti.

Büyükşehir yasası yürürlüğe girdiğinde ben Antakya Belediye Başkanlığı görevimi Akp’de yürütüyordum, fakat Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olarak Eski Bakan Sadullah Ergin’i gösterdiler. Beni de Antakya Belediyesi’ne aday olarak göstermek istediler. İlin belediye başkanı iken ilçeye düşmem için başarısız olmam gerekiyordu. Antakya’da başarım yüksekti, adaylık başvurusunda bulunmadım. Bana Saadet partisi ilk önce adaylık teklif etti, daha sonra MHP sonra da CHP adaylık teklifi etti. Özgür olduğum zaman da CHP’yi tercih ederek aday oldum.” Dedi.

SU FİYATLARI ÜZERİNDEN İNSANIMIZ KANDIRILIYOR
Savaş: “Bütçe yaparken bütün belediye başkalar siyasi partiler birlikte yaptık. 7 komisyon üyesinin 4’ü Akp’li. Bu fiyatlarda sayın İsmail Kimyeci ve ekibi negatif oy kullandılar. Hem su fiyatlarını meclisteki 50 kişinin vermiş olduğu güçle bu fiyatta kalmasını sağladılar, hem de çıkmışlar ucuz kabadayılık taslıyorlar. Bugüne kadar psikolojik olarak insanlar huzursuz ve olumsuz, bunun hesabını neden vermiyorlar.Şimdi doğruyu konuşsunlar. Üniversiteden bilirkişi çağırdık, bu fiyatı zaten Akp gurubu sundu. Üniversitedeki hocaların raporu maliyeti 2.55 kuruş ev iş yerlerinde 6 TL. Hem de bunun bize bıraktıkları 800 milyon borç var. Hepsi kendilerinin belediyeleri. Bu borcun faizlerini katmadan bize gelen bu maliyeti belediye olarak meclise kattık. Üçünü de reddedip bizi toplumun önüne atmaya kalkıştılar. Herkesi ötekileştirerek siyaset yaptılar yapmaya devam ediyorlar. Adamların derdi seçim kazanmak. Hizmet etmek akıllarında yok. Eğer çok güçleri varsa kanun değiştirsinler, desinler ki belediye başkanları suyu isterse maliyetinin altına versinler bedavaya versin desinler vereceğim. Sayın Kimyeci’nin şunu bilmesi lazım biz kanunlara ters bir şey yapmayız. Kanunlar ne demişse biz onu yaparız. Şu bir gerçek ki Büyükşehir Belediyesi toplumdaki beklenti neyse Hatay’ın gerçekleri neyse o gerçekler doğrultusunda ilerler.

İsmail Kimyeci benim de imzam var desin. Akp olmasaydı bu kadar çıkmazdı adı. Ak ama kara çalmayı çok seviyorlar. Bunları Pkk kandırıyor, dış ülkeler kandırıyor, ülkeyi yönetemiyorlar. Bir belediye başkanı halkıyla ters düşmek istemez. Keşke bu arkadaşlar da 13 yıl hükümette olarak keşke bir baraj bitirselerdi. Neden Hatay’daki barajlar bitirilemiyor. Neden Hatay’daki barajlar bitirilemiyor. Bu millet 11 ilçe ve 50 meclis üyesi verdi. Bir şehrin kaderi sadece bir şahsiyetin elinde olamaz. Bu şehir yıllardır 7. Sırada vergi veriyor ama 54. Sırada hizmet alıyor. Şehrimizde 5 yıldır yaprak kımıldamıyordu. Eskiden lojistik sektöründe 2.’ydi. Şu anda durdu ticaret, esnaf lojistik can çekişiyor. Bu arkadaşlar 5 milletvekili 11 belediye başkanı 50 meclis üyesi çıkardılar. Bu insanlar suyu pahalı içiyorlarsa Akplilerin 13 yıldır bu şehre bir şey katmasından dolayı pahalı içiyor.” Şeklinde konuştu.

HATAY İLK DEFA LÜTFÜ SAVAŞ İLE BETON ASFALTLA TANIŞTI 458 KM. YAKIN ASFALT YAPTIK

Sayın Kimyeci Hacivat ve Karagöz oynatmaktan yemek dağıtmaktan başka bir şey bilmiyor. Birazda keşke icraat yapma birazda ihaleleri düzgün yapsa. Hep hazır 21 f’ i kullanmış 21 f acil durumda kullanılır. Keşke bunları burada söylemek zorunda kalmasam ama bunlar hep millete çamur atarak geldiler buraya. Terör olaylarını bile başkalarına atarak geçiştiriyorlar. İstihbaratı CHP; MHP ve Saadet Partisi yönetmiyor. Mevcut hükümet yönetiyor, yani siz Cumhuriyet tarihinin en büyük patlamalarını yaşatıyorsunuz sonra insanları su fiyatları konusunda patlatmaya çalışıyorsunuz. 3tane ayrı istihbarat birimleri var ama bilgi vermiyorlar galiba. Hükümetin insan haklarına saygı duymalı. Bakan bey 4 buçuk yıl bakanlık 12 yılda milletvekilliği yaptı kendi köyünün yolunu bile yaptım. Asla siyasi kaygı gütmedik.

SU FİYATLARI KASIM AYINDA AKP DESTEK VERİRSE MAKUL SEVİYEYE ÇEKİLECEK

Savaş: “Asi nehri 4. dereceden kirlilikle akıyor. Bize hazineden kolay kolay arsa vermiyorlar. Ne zaman bakanlığa dilekçe göndersek cevap gelmiyor. Aylar sonra geliyor bazen hiç kaile bile almıyorlar. Bana karşı özel bir sempatileri var galiba.

LÜTFÜ SAVAŞ VERDİĞİ SÖZLERİ YAPAR VE YAPACAK

Asi’yi nasıl toparlayacağız; Maşuklu tarafında 107 dönümlük bir arazi aldık 20 güne kadar arıtma tesisi kuruyoruz. Turunçlu’daki tesisimizi yeniliyoruz. Maşukludan yukarıdan 250 litre su çıkacak. Aşağıdan 450 litre su çıkacak. Koku minimize edilip suyu berraklaştıracağız. Projelerimiz büyük. DSİ izin verirse Asi nehrini temizledikten sonra Tekne turlarını da başlatacağız. Turunçlu ve Samandağ arasında bir arıtma tesisi daha yapacağız.

BİZ DERSİMİZE İYİ ÇALIŞIYORUZ

Bu arkadaşların korkusu biz olaya hakimiz projelerimizi hayata geçiyoruz, onların esemesi okunmayacak diye ağızlarını iftira ile dolduruyorlar. Suda bizi boğmak istiyorlar.

O KİRLİ ELLERİNİ TEMİZ SUYUMUZDA ÇEKSİNLER DEMEGOJİYİ BIRAKSINLAR

Ama standart İstanbul’da 8- 9 TL, İstanbul’da 7 lira Ankara’da hiç konuşmuyor. Sayın Kimyeci İstanbul Ankara, Gaziantep’de Akp belediyelere ait, ama su bizden daha pahalı. Biraz da bunu konuşsun sayın Kimyeci.

BİZ ÖNEMLİ PROJELER YAPIYORUZ

Herkesin faydalanacağı önemli projeler yapıyoruz. İhaleye başladığımızda bunu halkımıza duyuracağız.

Türkiye kaotik bir ortam içerisine gittikçe sürüklendiriliyor. 5 yıldır bu şehirde ekonomik olarak yaprak kımıldamıyor. İnsanlarımız kaygılı, Suriye’den gelen vatandaşlar daha ucuz işçilik aldığı için bizim insanımız işsiz kalıyor veya daha ucuza çalışmak zorunda kalıyor. Bir çok sektörümüz tamamen bitmiş durumda.”dedi.

HEMŞEHRİLERİMİZİ 1 KASIMDA DEĞİŞİME VE DOĞRUYA MÜHÜR BASMALARINI RİCA EDİYORUZ

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.