BAŞKAN SAVAŞ: KANDİLLER GÖNÜL EVİMİZİ AYDINLATAN IŞIKLARDIR - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

20 Mayıs 2024 - 11:18

BAŞKAN SAVAŞ: KANDİLLER GÖNÜL EVİMİZİ AYDINLATAN IŞIKLARDIR

BAŞKAN SAVAŞ: KANDİLLER GÖNÜL EVİMİZİ AYDINLATAN IŞIKLARDIR
Son Güncelleme :

23 Nisan 2015 - 16:44

Bu Haber 22 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 23 Nisan Perşembe gecesi idrak edilecek olan Regaib Kandili ve mübarek üç aylar münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Kandillerin, insanların kalplerini birbirine yaklaştıran, komşuluk, akrabalık, kardeşlik, birlik ve beraberlik duygularını artıran, ruh dünyalarının aydınlanmasına vesile olan çok özel geceler olduğuna vurgu yapan Başkan Savaş, “Mübarek üç aylar ve bu ayların içerisindeki kandiller merhamet, şefkat, yardımlaşma ve dayanışma hislerinin doruk noktaya ulaştığı, hayır ve iyiliklerin arttığı bir mevsimdir. Üç aylar olarak adlandırdığımız mübarek aylardan Recep ayının ilk kandil gecesi olan Regaib Kandili’de bu özel günlerden birisidir. Dini hayatımıza pozitif anlamda yeni bir heyecan ve canlılık kazandıran üç aylar ve bu ayların içinde yer alan kandiller, gönül evlerimizi aydınlatan ışıklardır.” dedi.

İslam dininde mübarek sayılan üç ayların müjdecisi olan Regaip Kandili’nin de bu anlamda, toplum hayatında çok özel bir önemi ve vazgeçilmez bir yeri olduğunu belirten Başkan Savaş, “Yaradan’a daha derin bir şükür imkanı bulacağı bu özel gecede, muhabbetin, sohbetin, kaynaşmanın artmasını temenni ediyorum. Hayır ve iyiliklerin artarak yoğunlaştığı bu güzel günlerde başta şehrimiz ve ülkemiz olmak üzere tüm dünyada kardeşlik ve huzurun hakim olması için dua edelim. Bu duygu ve düşüncelerle, vatandaşlarımızın mübarek Regaip Kandili’ni en içten dileklerimle kutluyor, ülkemize, milletimize ve tüm dünyaya barış ve huzur getirmesini diliyorum.” dedi.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.