BAŞKAN SAVAŞ MİRAÇ KANDİLİ MÜNASABETİYLE MESAJ YAYIMLADI « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

27 Ekim 2021 - 22:24

BAŞKAN SAVAŞ MİRAÇ KANDİLİ MÜNASABETİYLE MESAJ YAYIMLADI

BAŞKAN SAVAŞ MİRAÇ KANDİLİ MÜNASABETİYLE MESAJ YAYIMLADI
Son Güncelleme :

21 Nisan 2017 - 8:26

Bu Haber 10 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehrie Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Miraç Kandili münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
Başkan Savaş mesajında, ”22 Nisan Cumartesiyi 23 Nisan pazar gününe bağlayan gecede, Peygamberimizin Allah-ü Teâla’nın huzuruna kabulü anlamına gelen kutlu Miraç Kandili’ni idrak edeceğiz.
“MİRAÇ, ALLAH’IN SONSUZLUĞUNA VE BİRLİĞİNE YAPILAN EN GÖRKEMLİ ŞAHİTLİKTİR”
Miraç, Allah’ın sonsuzluğuna, büyüklüğüne ve birliğine yapılan en görkemli şahitliktir. Bugün dünyada devam eden olumsuzluklardan, dünyamızı tehdit eden doğal afetlerden, küresel ısınma ve diğer tabii tehlikelerden, insanların hırs ve tutkuları yüzünden karşı karşıya kaldığımız olumsuzluklardan, anarşi ve terörden kurtulmak için Allah’ın sonsuz merhametine sığınmanın seçkin bir zamanıdır. Bu anın değerini iyi bilelim ve “duanız olmasa ne ehemmiyetiniz var” ayetine sımsıkı sarılalım. Daha güzel bir dünya, daha erdemli ve daha huzurlu bir hayat için Miraç gecesi ile bir çıkış yapalım.
“ALLAH’A GÜVENEREK VE TEDBİR ALARAK BÜTÜN OLUMSUZLUKLARDAN ÇIKMAK MÜMKÜNDÜR”
Allah’a güvenerek ve tedbir alarak bu olumsuzluktan çıkmak mümkündür. Maddi veya manevi açıdan arzu edilmeyen yerde olunabilir. Aynı inanç ve gayretle gıpta edilecek makamlara çıkılabilir. Allah’a ibadet ve itaat hususunda ya da çevreye rahatsızlık vermeden kendimize yakışmayanı yapma alışkanlığında da olunabilir. Tüm bunlara rağmen Yaradana dönüş ve çevreye kol kanat germekle bahara erilebilir. Bütün bunlar ve daha nice çıkış yolları, Miraç olayından alınabilir.
“HZ.MUHAMMED’İN (SAV) HAYATINDAN BİR KESİT OLAN MİRAÇ,BİR ÖRNEKTİR”
Zira âlemlere örnek olarak gönderilen Hz. Muhammed’in (Sav) hayatından bir kesit olan Miraç bize bir örnektir. Bu örneklerden yararlanmak suretiyle akıbetimiz hayır olsun. Bu gecede devletimizin bekası, milletimizin huzuru ve mutluluğu, vatanımızın selameti için dua edelim. Bu duygu ve düşüncelerle Miraç Kandilimizi tebrik eder, Kandilin birlik ve beraberliğimize, sevgi, barış, huzur ve kardeşliğimize vesile olmasını Cenabı Allah’tan niyaz ederim.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.