BAŞKAN SAVAŞ MIZRAKLI MAHALLE SAKİNLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

18 Eylül 2021 - 11:21

BAŞKAN SAVAŞ MIZRAKLI MAHALLE SAKİNLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

BAŞKAN SAVAŞ MIZRAKLI MAHALLE SAKİNLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ
Son Güncelleme :

01 Ağustos 2017 - 9:48

Bu Haber 2 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay halkının ihtiyaçlarını ilk ağızdan duymak ve çözüm odaklı fikirler üretmek amacıyla gerçekleştirdiği mahalle ziyaretlerine gün geçtikçe yenisi ekliyor.
Hatay’ın her noktasında gerçekleştirdiği eşit ve kaliteli hizmetler ile halkın güvenini kazanan Başkan Savaş, Samandağ ilçesine bağlı Mızraklı Mahallesi’ne ziyaret gerçekleştirerek hemşehrileriyle buluştu.
Gerçekleşen buluşmaya Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, CHP Hatay il Başkanı Mehmet Güzelmansur, , Mızraklı Mahalle Muhtarı Semih Bal, kanaat önderleri ve mahalle sakinleri katılım gösterdi
“BİZ HER ŞEYE RAĞMEN EN ÇOK ALTYAPI ÇALIŞMASI GERÇEKLEŞTİREN BÜYÜKŞEHİRİZ”
Gerçekleşen kahvaltıya katılan ve Samandağlılar ile bir araya gelerek istek ve sorunları ilk ağızdan dinleyen Başkan Savaş, ‘‘Biz şehrimizde hangi şartlar altında iktidar olduğumuzun farkındayız. Ankara’nın bize bakışını da biliyoruz. 30 Mart seçimleri bu şehrin dönüm noktasıydı. Ve bir duruş meselesiydi. Bu duruşta hakikaten Hatay halkı çok sağlıklı bir duruş sergiledi. O sağlıklı duruşun arkasında da bize güvendi. Sonra halkımız beni belediye başkanı yaptı. Ben öncelikle hepinize teşekkür ediyorum. Ve şuanda da Hatay 80 il içerisinde en çok bakılan yer. İktidar, muhalefet, sivil toplum kuruluşları ve diğer belediyeler bize bakıyor. Çünkü biz oldukça hareketli çalışıyoruz. Ama şu var ki en çok da hasretle bakılan bir yer burası. Bugüne kadar ben hiç şikâyet etmedim. Bundan sonra da şikâyet etmeyeceğim. Biz her şeye rağmen en çok altyapı yapan büyükşehiriz. 1 milyar borçla aldık. Şuanda da 800 milyon borcumuz var. Ama sürekli borç çıkartıyorlar bize. Bize gelen paradan da kesiliyor. Sadece İskenderun’a 277 milyon borç ödüyoruz. Geçen ay 13 Milyon, ondan önce de 18 milyon kesildi. Bu kesilen paralar çok ciddi rakamlar. Çünkü bize ortalama 40 milyon para geliyor. Ve bizim 15 ilçemiz var. 1 milyon 555 bin kendi insanımız ve 500 bin civarında da Suriye’den gelen misafirlerimiz var. Bu yüzden daha fazla kanalizasyon, arıtma tesis ve içmesuyu gibi çalışmalar gerçekleştirmemiz lazım” ifadelerini kullandı.
BAŞKAN SAVAŞ MIZRAKLI MAHALLESİ’NDE GERÇEKLEŞTİRİLEN HİZMETLERİ ANLATTI
Mızraklı Mahallesi’nde gerçekleştirilen çalışmalara da değinen Başkan Savaş, “Mızraklı Mahallesi’nde de oldukça güzel çalışmalar gerçekleştirdik. Mızraklı Mahallesi’nin içmesuyu ve kanalizasyon projesi hazır. 10 milyon kredi bekliyoruz. Kredi için çoktan beri başvurmuştuk şuan onaylanmasını bekliyoruz. Kredimiz onaylanır onaylanmaz içmesuyu ve kanalizasyon projelerimizi gerçekleştireceğiz. Uzunbağ- Mızraklı mahalleleri arası 6 km sathi kaplama çalışması yapıldı. Koyunoğu ve Mızraklı Mahalleleri arasında da 2 km sathi kaplama çalışması gerçekleştirildi. Ayrıca mahallede 5500 metre kare parke döşendi.Mızraklı Mahallesi’ne 6100 metre içmesuyu döşendi. Zeytinlik-Mızraklı Mahallesi arasında köprü yapıldı. Türbemizin bakım ve onarımı da yapıldı. Mahallemizdeki okulların da ihtiyaçlarını giderdik. İki ay önceki meclis toplantısında Samandağ, Dörtyol ve Arsuz ile ilgili altyapıları için görüşüldü. Mecliste önce red çıktı. Bir ay sonra bu konuyu yine meclise getirdiğimizde 34-34 sonuç çıktı. Yani muhalefetten iki arkadaş evet oyu verdi. Bir kısmı da girmedi. 34-34 çıkınca da belediye başkanının oyu iki oy sayıldığından dolayı ben devreye girdim ve o krediyi almaya hak kazandık. Kredilerimizi alır almaz projelerimiz hazır. Şuanda Hatay’ın 2 milyar 500 milyonluk altyapı projesi hazır. Adana, Kahramanmaraş, Osmaniye ve Urfa gibi Suriyelilerin çok yoğun olduğu yerlerde Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı’nın (JICA) kredisi veriliyor. En önce biz fizibilite raporu yaptık. Ama en azı bize verildi. Hatay’ın %51’i kırsal kesim olunca altyapı ihtiyacı çok oluyor. Ve bu yüzden de daha fazla çalışmalar gerçekleştirilmesi gerekiyor. Sadece Samandağ değil her ilçemizde sorunlar var. Bütün ilçelerimize çalışmalar gerçekleştirmek zorundayız” dedi.
Başkan Savaş, Mızraklı Mahallesi’nde yaz tatillerini değerlendirerek kutsal kitabımız olan Kur’an-ı Kerim’i öğrenmek amacıyla kursa giden minikleri ziyaret etti.
Minklerin ziyaretinin ardından Başkan Savaş, Samandağ Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Sait Kahlioğlu’nu makamında ziyaret ederek Samandağ’da yapılan hizmetler ve projeler hakkında konuştu.
WhatsApp Image 2017-07-28 at 15.13.51
WhatsApp Image 2017-07-28 at 15.18.54
WhatsApp Image 2017-07-28 at 15.18.57 (2)
WhatsApp Image 2017-07-28 at 15.18.58
WhatsApp Image 2017-07-28 at 15.18.59 (1)

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.