BAŞKAN SAVAŞ RAMAZAN AYININ MÜJDECİSİ BERAT KANDİLİ’Nİ KUTLADI « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

24 Ekim 2021 - 07:22

BAŞKAN SAVAŞ RAMAZAN AYININ MÜJDECİSİ BERAT KANDİLİ’Nİ KUTLADI

BAŞKAN SAVAŞ RAMAZAN AYININ  MÜJDECİSİ BERAT KANDİLİ’Nİ KUTLADI
Son Güncelleme :

19 Nisan 2019 - 10:18

Bu Haber 6 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, kurtuluş, af ve arınma gibi anlamlara gelen, ayrıca mübarek Ramazan ayının da müjdecilerinden olan Berat Kandili’ni idrak edeceğimiz gece vesilesiyle bir mesaj yayımladı.
Berat Kandili’nin inananlara, kulluk bilinci ve hesap verme şuuruyla suç ve yanlışlardan kaçınmaları, günahlardan arınmaları, yüce yaratıcının sonsuz rahmet ve merhametine iltica etmeleri gerektiğini hatırlatan bir zaman dilimi olduğuna dikkat çeken Başkan Savaş mesajında, “Berat; zulmetten nura, esaretten hürriyete, günahtan sevaba yöneliş ve ulaşmanın adıdır. Bu kutlu gece Allah’ın kendisine kul olabilme şerefine ulaşan inananların beratına vesile olacağı bir gecedir. Kardeşliğin, dostluğun, sevginin, barışın ve bağışlanmanın ümit edildiği gecedir. On bir ayın sultanı Ramazan ayının habercisi olan Berat Kandili; Müslümanların, sınırsız af ve merhamet sahibi olan yüce Allah’a sığınarak günahlarından arındıkları, ilahi lütuf ve bereketlere eriştikleri müstesna gecelerden birisidir.
“BU ANLAMLI GECENİN, HEMŞEHRİLERİME VE TÜM İSLAM ÂLEMİNE HAYIRLAR GETİRMESİNİ DİLİYORUM”
Böylesi mübarek gecelerde toplumsal sorumluluğumuzun da farkına vararak dayanışma ve yardımlaşma içinde birbirimizi sevmeli, kini ve nefreti sevgiye, bencilliği fedakârlığa dönüştürerek, zayıfların ihtiyaçlarını gidermeyi, muhtaçların dertlerine derman olmayı ve acıları dindirmeyi öğrenmeli ve bu düşüncelerimizi hayata geçirerek bütün güzellikleri paylaşmalıyız. İşte bu manevi atmosferde idrak edeceğimiz on bir ayın sultanı Ramazan ayının müjdecisi olan Berat Kandili’nde, gönül huzuru ile kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesini temenni ediyorum.
Bu gecenin en güzel şekilde değerlendirilmesi ve insanlığın kurtuluşu için hayırlara vesile olması duygusuyla bu gece idrak edilecek Mübarek Berat Kandili’ni tebrik ediyor, bu anlamlı gecenin hemşehrilerime ve tüm İslam âlemine, hayırlar getirmesini Allah’tan diliyorum” ifadelerine yer verdi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.