BAŞKAN SAVAŞ, REYHANLI, KIRIKHAN VE DEFNE MUHTARLARIYLA BULUŞTU « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

17 Mayıs 2021 - 05:57

BAŞKAN SAVAŞ, REYHANLI, KIRIKHAN VE DEFNE MUHTARLARIYLA BULUŞTU

BAŞKAN SAVAŞ, REYHANLI, KIRIKHAN VE DEFNE MUHTARLARIYLA BULUŞTU
Son Güncelleme :

09 Mayıs 2015 - 10:11

Bu Haber 4 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, il genelinde sürdürdüğü hizmet toplantılarını mahalle muhtarlarıyla çözüm istişareleri yaparak sürdürüyor.
Kırıkhan, Reyhanlı ve Defne ilçelerine bağlı mahallelerin muhtarlarıyla bir araya gelen Başkan Savaş, mahallelerde yaşanan sıkıntıları ve talepleri ilk ağızdan dinleyerek çözümler üretti.
Hizmet sunumunda çözüm ortağı olarak HBB’nin el uzattığı muhtarlarla Hatay genelinde yaşanan sorunlara kalıcı müdahaleler yapmak istediklerini belirten Başkan Savaş, sağlıklı içme suyu, altyapısı, sosyal tesisi ve asfaltlı yolu olmayan mahalle bırakmak istemediklerini kaydetti.
Kırıkhanlı ve Reyhanlılı muhtarların ova genelindeki sıkıntılarını Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Hatay Milletvekili Adayları Birol Ertem, Suzan Alhasoğlu, Sonay Aykut, CHP Kırıkhan İlçe Başkanı İsmet Buğdaycı, CHP Reyhanlı İlçe Başkanı Ruşen Bağatur ve Hatay Muhtarlar Derneği Başkanı Mahmut Gülcü ile beraber dinleyen Başkan Savaş, sorunları iyi teşhis ettiklerini ve bu anlamda çözüme dönük hamleler yaptıklarını ifade etti. Başkan Savaş, seçim zamanı siyaset, seçim sonrasında hizmet ilkesiyle hemşehrilerine layık olan en iyi hizmetleri uygulamaya koymanın uğraşında olduklarını söyledi.
Başkan Savaş: Kimseyi Ötekileştirmedik
Bugüne dek kimseyi siyasi görüşü itibariyle ötekileştirmeyerek kucaklayıcı ve birleştirici bir siyasi anlayışla hareket ettiklerinin altını çizen Başkan Savaş, Hatay’ın farklılıklarını, renkli mozaik yapısını fırsat bilerek gerilimden beslenen siyasi odaklara fırsat verilmemesi gerektiğini söyledi.
7 Haziran’da yapılacak genel seçimlere de değinen Başkan Savaş, 30 Mart yerel seçimlerinde Hatay’da yıkılan korku duvarının ülke genelinde CHP lehine bir rüzgar estireceğine olan inancını dile getirerek hemşehrilerinin oy kullanmadaki kıstasının vicdan olmasını istedi.
Defneli muhtarların taleplerini Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, CHP Hatay İl Başkanı Ertuğrul Gün, CHP Defne İlçe Başkanı Mehmet Gönenç ve Hatay Muhtarlar Derneği Başkanı Mahmut Gülcü ile beraber tek tek dinleyen Başkan Savaş, 30 Mart yerel seçimlerinde sergiledikleri dik duruşlarından dolayı Defneli muhtarları bir kez daha kutladı.
Çok Kritik Bir Seçim Olacak
Önümüzde çok kritik ve Türkiye’nin geleceğine büyük etkileri olacak bir genel seçim olduğunun altını çizen Başkan Savaş, yerel seçim sürecinde Hatay’ın dünyaya örnek teşkil eden harmonisinden faydalanarak uygulanmak istenen kirli senaryonun genel seçim sürecinde tekrar piyasaya sürülmek istendiğini söyledi.
Hatay’ın geri dönülmez bir kaos ortamına sürüklenmek istendiği zamanlarda en büyük görev olan sağduyu temininin muhtarlara düştüğünü vurgulayan Başkan Savaş, “Hatay’da tek bir annenin daha evlat acısıyla yanmasını istemiyoruz. Seçim sürecinde ağır provokasyonlar elbette yapılacaktır ancak bizler bu provokasyonların kimlere hizmet ettiğinin bilinciyle hareket etmeliyiz” ifadelerini kullandı.
Gerçekleşen toplantıların ardından 3 ilçeye mensup muhtarların dile getirdiği sıkıntılara HBB’nin sorumluluk alanı dahilinde çözümler sunması için düğmeye basıldı.
BAŞKAN SAVAŞ, REYHANLI, KIRIKHAN VE DEFNE MUHTARLARIYLA BULUŞTU (3)BAŞKAN SAVAŞ, REYHANLI, KIRIKHAN VE DEFNE MUHTARLARIYLA BULUŞTU (5)BAŞKAN SAVAŞ, REYHANLI, KIRIKHAN VE DEFNE MUHTARLARIYLA BULUŞTU (10)BAŞKAN SAVAŞ, REYHANLI, KIRIKHAN VE DEFNE MUHTARLARIYLA BULUŞTU (8)

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.