BAŞKAN SAVAŞ REYHANLI’DA TEVECCÜHLE KARŞILANDI - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

26 Eylül 2022 - 09:25

BAŞKAN SAVAŞ REYHANLI’DA TEVECCÜHLE KARŞILANDI

BAŞKAN SAVAŞ REYHANLI’DA TEVECCÜHLE KARŞILANDI
Son Güncelleme :

14 Şubat 2017 - 7:55

Bu Haber 9 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay’ı başarılı ve aydınlık geleceğe taşımak için hemşehrileriyle bir araya gelmeye devam ediyor.
Kentin huzuru ve refahı için Hatay halkıyla her fırsatta bir araya gelen Başkan Savaş, 12 Şubat Pazar günü Reyhanlılı hemşehrileriyle buluştu. Soğuk havaya aldırış etmeyen Reyhanlılılar Başkan Savaş’ı teveccühleriyle ağırladı.
Reyhanlı ziyaretinde Başkan Savaş’a, Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Hatay Milletvekili Serkan Topal, CHP Hatay İl Başkanı Mehmet Güzelmansur ve çok sayıda partili eşlik etti.
“HUZUR HİZMET VE EKONOMİ HATAY’IN ÖNCELİKLERİDİR”
Reyhanlı’da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek sözlerine başlayan Başkan Savaş, “Göreve geldiğimiz günden bu yana iki konu üzerine hassasiyetle eğildik: Huzur ve hizmet. Şimdi bu iki konunun yanına bir de ekonomi eklendi. Hiçbir ilçemizi diğerinden ayırt etmeden hizmetlerimizi götürdük. Üç yıllık süre içinde gerçekleştirdiğimiz altyapı çalışmaları meyvelerini veriyor. Altyapı çalışmalarında İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa gibi büyükşehirlerin önünde hizmet üretiyoruz. Reyhanlı’daki altyapı eksikliklerinin farkındayız. Arıtma sorununu neredeyse çözdük. İçme suyu şebekesinin projesini tamamladık. Avrupa Birliği hibesi ile birlikte bu projeyi hayata geçireceğiz. Biz vatandaşlarımıza sadece suyu getirmek istemiyoruz. Aynı zamanda getirdiğimiz suyun tertemiz olmasını istiyoruz” diyerek altyapı çalışmalarında Hatay Büyükşehir Belediyesinin Türkiye’de 1’inci sırada yer aldığını ifade etti.
“DEVLETİMİZİN SICAK ELİNİ OMZUMUZDA HİSSETMEK İSTİYORUZ”
Ekonomi konusuna da ayrı bir parantez açan Başkan Savaş, “Suriye’de 6 yıldır devam eden savaştan dolayı ekonomimiz büyük zarar gördü. 14 ülkeye yaptığımız ihracat sekteye uğradı. Cilvegözü ve Yayladağı sınır kapılarımız kapalı olduğu için lojistik sektörümüz durma noktasına geldi. Sanayi ürünlerimizi, sebze ve meyvelerimizi, ürettiğimiz hububatları Ortadoğu ile paylaşamaz olduk. Devlet büyüklerimiz ile ne zaman görüşsem bu sorunu dile getirdim. Devletimizin sıcak elini omzumuzda hissetmek istiyoruz. Hatay’ın da teşvik kapsamındaki iller arasına alınmasını istiyoruz. Sınır kapılarımızdan en az 1 tanesi açılırsa ihracatımız hareketlenir” dedi.
Konuşmasının sonunda bu buluşmaya ev sahipliği yaparak, CHP saflarına katılan Feyyat Yumuşak öncüğündeki Yumuşak ailesinin fertlerine parti rozetini yine HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş taktı.
1841be48-6cf7-4dff-92e7-df29589b2ca9039609c7-9b7a-437c-a66e-fa89b2b4f95c

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.