BAŞKAN SAVAŞ, REYHANLILI MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

9 Aralık 2021 - 17:24

BAŞKAN SAVAŞ, REYHANLILI MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ

BAŞKAN SAVAŞ, REYHANLILI MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ
Son Güncelleme :

02 Nisan 2015 - 19:46

Bu Haber 14 kez okunmuştur.
reklam

HBB BAŞKANI SAVAŞ: “SUYU SİYASİ MALZEME KONUSU YAPMAK İNSAN SAĞLIĞINI HİÇE SAYMAKTIR”
Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay’a sağlıklı hizmet sunulması kapsamında muhtarlarla yaptığı istişare toplantılarını Reyhanlı’da sürdürdü.
Reyhanlı Muhtarlar Derneği’nin organizesinde mahalle muhtarlarının Başkan Savaş’a görüş ve fikirlerini sunduğu toplantıda çözüm bekleyen sorunlar HATSU Genel Müdürü İsameddin Çeker ve Fen İşleri Daire Başkanı Ekrem Baldıran ile masaya yatırıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Reyhanlı Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Sever, Başkan Savaş’ı Reyhanlılı muhtarların arasında görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
30 Mart yerel seçimleriyle birlikte hizmet ünitelerinin çok büyük bir kısmının Büyükşehir’in elinde bulunması bakımından muhtarların mahallelerine sağlıklı bir şekilde hizmet sağlanabilmesi için Büyükşehir ile koordineli bir çalışma yürütmeleri gerektiğini belirten Sever, “Başkanımız Savaş’ın ilçemizin sorunlarını bir bütün olarak çözeceğine olan güvenimiz tamdır. Bu anlamda sorunlarımızla birebir ilgilenen Başkan Savaş’ın ilçemize hizmet taşımasında muhtarlar olarak elimizden gelen çabayı sarf edeceğiz” ifadelerini kullandı.
Tarafsızlıktan Ödün Vermedik
Başkan Savaş yaptığı konuşmada ise, Antakya Belediye Başkanlığından bu yana sürdürdüğü tarafsız hizmet anlayışından ödün vermeyerek herkese eşit hizmet sunma amacında olduklarını ifade etti.
Seçim sürecinde yapılan siyasetin hizmet sürecinde saf dışı kalması gerektiğini her seferinde dile getiren Başkan Savaş, siyasetin halka hizmet sunmanın bir aracı olarak görülmesi gerektiğini yineledi.
Hatay genelindeki mahallelerde öncelikli olarak sağlıklı içme suyu şebekeleri, kanalizasyon atıklarının insan sağlığını etkilemeyecek şekilde tahliye edilmesi ve yol yapımı, genişletilmesi konularına ağırlık verdiklerini kaydeden Başkan Savaş, sunulacak bu temel hizmetlerin de hızlandırılacağını ifade etti.
Su Sorunu Siyasete Alet Ediliyor
Başkan Savaş konuşmasının devamında su fiyatları konusunda sorulan bir soruya karşılık olarak “HBB Meclisi’nde bulunan tüm partilerin mutabakatı ve oybirliğiyle kabul edilen bir kararı HBB Başkanı olarak önce bana ardından mensubu olduğum partiye mal etmeye çalışıyorlar. Oysa mecliste en büyük sorumluluğu taşıyan HBB Başkanı olarak suya zam yapılmasını isteyecek son kişi benim. Dolayısıyla su gibi insan sağlığı açısından hayati önem taşıyan hassas bir konunun siyasi malzeme yapılması vicdani bir durum değildir. Bizim bu konuda 3 maddeye dikkat etmemiz gerekiyor: Sularımızı temiz akıtacağız, kayıp – kaçağı önleyeceğiz ve kanserojen taşıyan asbestli boruları değiştireceğiz” dedi.
Gelir-gider cetveli ortadayken mutabakata varılan su fiyatları konusunda itirazlar yapılmasına karşılık alanında uzman bir akademisyene su fiyatları konusunda bilirkişi olarak görev verdiklerini belirten Başkan Savaş, su fiyatlarının kademe olmaksızın 2.55 TL’ye sabitlenmesinin de Ak Parti Grubu tarafından reddedilerek mahkemeye taşındığını söyledi.
Başkan Savaş’ın ardından söz alan HATSU Genel Müdürü İsameddin Çeker ise muhtarlara HATSU’nun il genelinde yürüttüğü çalışmalar hakkında muhtarlara kapsamlı ve açıklayıcı bilgiler aktardı.
HBB Fen İşleri Daire Başkanı Ekrem Baldıran da yaptığı kısa konuşmada, Başkan Savaş’ın oldukça kısıtlı imkanlarla Hatay geneline hizmet edecek büyük bir iş makinesi filosu oluşturduğunu ve yaz aylarında yamasız, asfaltsız mahalle bırakmamayı hedeflediklerini ifade etti.
BAŞKAN SAVAŞ SUYU SİYASİ MALZEME KONUSU YAPMAK İNSAN SAĞLIĞINI HİÇE SAYMAKTIR (4)başkan savaş ve muhtarlarmustafa sever reyhanlı muhtarlar derneği başkanıIMG_6128

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.