BAŞKAN SAVAŞ SEÇİMLERİ DEĞERLENDİRDİ - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

20 Mayıs 2024 - 12:16

BAŞKAN SAVAŞ SEÇİMLERİ DEĞERLENDİRDİ

BAŞKAN SAVAŞ SEÇİMLERİ DEĞERLENDİRDİ
Son Güncelleme :

01 Haziran 2023 - 17:19

Bu Haber 0 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Cumhur İttifakı’nın zaferi ile sonuçlanan seçimlere yönelik açıklamalarda bulundu.
Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Başkan Savaş şunları söyledi: “Sevgili hemşehrilerim, Çok kıymetli Türk Halkı; 13. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ülkemize, bölgemize ve şehrimize hayırlı olmasını diliyorum. Başta Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere sizler, bizler hep birlikte önemli bir demokratik mücadele örneği sergiledi. 23 bin şehit verdiğimiz depremden sonra Hatay’dan geçici olarak farklı şehirlere göçen hemşehrilerimin bir bölümü zorluklara rağmen memleketlerine dönerek oy kullandı. Hatay seçmeni 14 Mayıs ve 28 Mayıs’ta mümkün olduğunca sandığa ulaştı. Hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Dikkat çekmek isterim ki; Bilindiği kadarıyla ülkemizdeki tüm Suriyeli seçmenlerin yaklaşık beşte biri de Hatay’da oy kullandı. Ayrıca sınırımızdaki sorunlar nedeniyle komşu ülkede görev yapan pek çok seçmen ve deprem nedeniyle şehrimizde bulunan çalışanlar da Hatay’da oy verdi. Her şeye rağmen başa baş bir mücadele oldu. Bütün anti propagandaya, gerçekleri yansıtmayan tüm olumsuz kampanyalara karşın; ihtiyacımız olan huzur ve refah için mücadeleye devam etmenin en doğru yol olduğunu düşünüyoruz. Çok büyük bir yıkımla karşılaşmış ve yüzbinlerce insanın evsiz-işşiz kaldığı bir şehri bu şartlar altında yeniden ayağa kaldırmanın mücadelesini vermeye devam edeceğim. Ne zaman yorulduğumuzu hissedersek, aklımıza Mustafa Kemal Atatürk ve Kurtuluş Savaşı’nı yürüten duacı kahramanları getiriyoruz. 40 asırlık Türk Yurdu Hatay’ımızın tek rengi, kutsalımız olan bayrağımızın Kırmızı-Beyaz rengidir.”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.