BAŞKAN SAVAŞ, TERZİHÖYÜK MAHALLESİ ÇOK AMAÇLI SALONU’NUN AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİ « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

24 Eylül 2021 - 17:11

BAŞKAN SAVAŞ, TERZİHÖYÜK MAHALLESİ ÇOK AMAÇLI SALONU’NUN AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİ

BAŞKAN SAVAŞ, TERZİHÖYÜK MAHALLESİ ÇOK AMAÇLI SALONU’NUN AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİ
Son Güncelleme :

01 Aralık 2017 - 8:32

Bu Haber 6 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Reyhanlı ilçesinde yapımı tamamlanan Terzihöyük Mahallesi Hacı Abdulkadir Akgöl Çok Amaçlı Salonu’un açılısını gerçekleştirdi.
Gerçekleştirilen açılışa Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’ın yanı sıra HBB Fen İşleri Dairesi Başkanı Nihat Tazeaslan, CHP Eski Milletvekili Hasan Akgöl, Hatay Eski Baro Başkanı Avukat Sinan Akgöl, Reyhanlı Ticaret Odası Başkanı Necmettin Zaroğlu, Terzihöyük Mahalle Muhtarı Abdullah Okur, CHP Reyhanlı ilçe Başkanı Fatih Turan, HBB Daire Başkanları, sivil toplum kuruluşları, mahalle muhtarları ve mahalle sakinleri katılım gösterdi.
Yoğun katılımın olduğu açılış HBB Mehteran Takımı’nın gösterisi ile açıldı.

“TESİSİMİZ 2 DÖNÜM ALAN ÜZERİNE KURULMUŞ OLUP 500 METRE KARE BÜYÜKLÜĞÜNDEDİR”
Terzihöyük Mahallesi’nde yapımı tamamlanan çok amaçlı salon hakkında bilgi veren HBB Fen İşleri Dairesi Başkanı Nihat Tazeaslan,” Tesisimiz 2 dönüm alan üzerine kurulmuş olup 500 metre kare büyüklüğündedir. Mahallemize kazandırdığımız bu güzel tesiste muhtarlık odası, sekreterya, bilgisayar odası, okuma salonu, düğün salonu ve kafeterya gibi çeşitli hizmet birimleri de mevcut. Tesissimizin kapasitesi 450 kişi olup kurumumuza maliyeti 650 bin liraya mal olmuştur” dedi.

“MAHALLEMİZE VERMİŞ OLDUĞU HİZMETLERDEN DOLAYI HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI DOÇ. DR. LÜTFÜ SAVAŞ’A TEŞEKKÜR EDERİZ”
Hatay Büyükşehir Belediyesinin Terzihöyük Mahallesi’ne gerçekleştirdiği hizmetlerden dolayı memnuniyetini dile getiren Terzihöyük Muhtarı Abdullah Okur,” Hatay Büyükşehir Belediyesi mahallemizde bulunan camimizin üçüncü katını çelik çatı yaptı. Ayrıca camimizin üzerini alüminyum kaplama ile kapladı. Uzun yıllardır ihmal edilen yolumuzu asfaltladı. Ayrıca mahallemizde bulunan ve yıllarca bataklıktan ve sinekten geçilmeyen su kanalını kurutup beton kanal yaptılar. Mahallemize vermiş olduğu hizmetlerden dolayı Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a çok teşekkür ederiz. Mahallemizin ihtiyacına yönelik yapımı tamamlanan bu çok amaçlı salon için de hem başkanıma hem de Akgöl ailesine ayrıca teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

“SOSYAL BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI İLE HİZMET VEREN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYEMİZ SADECE BİR ALANDA DEĞİL İHTİYAÇ DUYULAN HER ALANDA VATANDAŞLARA HİZMET VERMEKTEDİR”
Reyhanlı CHP İlçe Başkanı Fatih Turan,” Yaptığı hizmetler ile Hatay’ı ve Reyhanlı’yı yaşanılası bir şehir yaptığı için Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız Doç. Dr. Lütfü Savaş’a çok teşekkür ederim. Büyükşehir Belediyesi kurulduğu günden bu yana vatandaşa hizmet etmeyi ilke edinen bir anlayışla durmaksızın çalışmaktadır. Geride kalan 3 yıllık dönemde hizmet almayan mahallemiz kalmadığı gibi yatırımlarla şehrimiz daha güzel ve modern bir çehreye bürünmüştür. Sosyal belediyecilik anlayışı ile hizmet veren büyükşehir belediyemiz sadece bir alanda değil ihtiyaç duyulan her alanda vatandaşlara hizmet vermektedir. Bugün açılışını yapmış olduğumuz bu kompleks yapılan hizmetlerin bir parçası ve yapılacak hizmetlerin de işaretidir. Şehrimize kazandırdığı eserler ve yapılan hizmetler nedeniyle Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız Doç. Dr. Lütfü Savaş’a bir kez daha teşekkür ederim. Açılışını gerçekleştirdiğimiz çok amaçlı salonun tüm Terzihöyük Mahalle sakinlerine hayırlı olmasını diler ve ayrıca tesisin yerini bağışlayarak büyük bir örnek sergileyen Akgöl ailesine teşekkür ediyorum” dedi.

“SOSYAL TESİSİMİZİN TÜM MAHALLE SAKİNLERİNE HAYIRLI UĞURLU OLMASINI DİLİYORUM”
Hatay Eski Baro Başkanı Sinan Akgöl,” Her ne kadar mahalle olsak da benim için Terzihöyük köyü ayrı bir öneme ve değere sahiptir. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ı ve beni buraya gelerek onurlandırdığınız için hepinize teşekkür ederim. Çok güzel bir eser mahallemize kazandırılmış durumda. Tabi bu eserin yapımında bizim kadar köyümüzün muhtarının Abdullah Bey’in katkıları oldu. Bıkmadan usanmadan bütün işlerini takip ettiğimiz sosyal tesisimizin bugün burada açılışını yapıyoruz. Bizler vekil sıfatlarına sahip insanlarız. Gelip geçici insanlarız. Rahmetli dedem Abdulkadir Akgöl burada bu araziyi vakfetmek suretiyle öncelikle Terzihöyük Mahallesinin ihtiyaçlarında kullanılmak üzere bizlere emanet etti. Biz bu emanet karşılığı olarak oluşan tesisin alanı ve yan tarafta yapılmakta olan düğün salonu ve halı saha alanını da sizlerin kullanımına tahsis ettik. Sosyal tesisimizin tüm mahalle sakinlerine hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

ZAROĞLU, BAŞKAN SAVAŞ’A TEŞEKKÜR ETTİ
Terzihöyük Mahallesi’nin yıllarca ihmal edildiğini vurgulayan Reyhanlı Ticaret Odası Başkanı Necmettin Zaroğlu, “ Ben bu bölgenin çocuğuyum. Bu bölge yıllardır hizmet noktasında çok geri kaldı. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a mahalleye yapmış olduğu destekten dolayı teşekkür ederim” sözlerine yer verdi.

“TERZİHÖYÜK MAHALLESİ’NDEKİ YAPIMI TAMAMLANAN SOSYAL TESİSİMİZ ÜÇ KÖYÜMÜZÜN DE SALONU”
CHP Eski Milletvekili Hasan Akgöl,” Terzihöyük Mahallesi’ndeki yapımı tamamlanan bu sosyal tesisimiz üç köyümüzün de salonu. Salonumuzun tek bir noktaya değil de civardaki Suluköy, Acemköy ve çiftlikler gibi bütün bölgelere hitap etmesini istiyoruz. Bu tesisin yapımında emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Allaha şükürler olsun ki kendi köyümüze hayırlı bir işi yapma işine nasip olduk. Kendi siyasi yaşamımda vekilliğim dönemimde kazandığımız büyükşehir belediyesinde bu tesisi yaptığımız için gurur duyuyorum. Bu güzel tesisi yapmak için de büyükşehiri kazanmamız gerekiyordu” ifadelerini kullandı.

“BİZ BU ŞEHRİ ÖDÜNÇ ALDIĞIMIZA GÖRE ÇOCUKLARIMIZA GÜZEL ESERLER BIRAKMAK BOYNUMUZUN BORCUDUR”
Başkan Savaş,” Bu mütevazı açılışımıza hepiniz hoş geldiniz. Öncelikle bu eserde Akgöl ailesinin çok büyük bir payı var. İki tane üyesi Sinan Bey ve Hasan Bey ‘e teşekkür ediyorum. Ama Hasan Bey’in iki ayrı emeği var. Hem mülk adına hem de seçim zamanı benimle ovada köy köy dolaştı. Bu nedenle büyükşehirin kazanılmasında da büyük payı var. Muhtarımıza da emeklerinden dolayı teşekkür ederiz. Biz köylerimizin kalkınmasını istiyoruz. Türkiye’de kırsal kesim %24’5. Hatay’daki kırsal kesim ise %50,5. Yani Türkiye ortalamasının iki katı kırsal kesime sahibiz. Bu da altyapı, yol, kanalizasyon, su, arıtma tesisi, içme suyu, sulama birlikleri ihtiyacı demek. Ayrıca birçok yatırımın ihtiyaca maruz kaldığı yer demek. Biz de gücümüz nispetinde kırsal kesimde yıllardır özlediği önemli projeleri hayata geçirme konusunda gece gündüz çalışıyoruz. Tabi ki büyükşehir yeni kuruldu. Kurulurken de çok borçlu devraldık. Ve borçları öderken bir yandan da Hatay’ın bütününe eşit ve adil bir şekilde hizmet etmeye gayret ediyoruz. Şuanda bundan 9 ay öncesine kadar Hatay hep savaş alanı gibi algılanıyordu. Çünkü insanlar buraya gelmemek için çok bahane arıyorlardı. Ama son 9 ayda iki tane önemli olaya şahit olduk. Bir tanesi Hatay, Çin ve Avustralya ile yarışırken EXPO 2021’i aldı. Hatay adına da ülke bu coğrafya adına da çok önemli bir hadise idi. İkincisi 31 Ekim’de Hatay dünyadaki 26 şehirden bir tanesi oldu. Bu da 26 gastronomi şehri içinde anılmaya başladı. Birleşmiş Milletler bizi layık gördü. Bu iki başarının altında da önemli bir arge ve mutfak çalışması var. Bütün bu çalışmalar sonunda bu iki unvana sahip olduk. Bu iki unvan demek Hatay’ın kurtuluş mücadelesi demektir. Fransızların işgalinden sonraki dedelerimizin mücadelelerinden sonra Hatay Cumhuriyeti’nin kurulması ve Hatay Cumhuriyeti’nin Türkiye Cumhuriyetine ilhak edilmesin bir serhat şehir olarak kabul edilmesinden sonraki en önemli iki başarıdan söz ediyoruz. Bu başarı bizim çocuklarımıza ve torunlarımıza bırakacağımız en büyük hediyedir. Bu iki tane organizasyonu yaptıktan sonra turizm ve turizm gelirleri adına önemli kazanımlar bırakacağız. Biz bu şehri ödünç aldığımıza göre çocuklarımıza güzel eserler bırakmak boynumuzun borcudur. Kırsal kesimde en çok emek eden HATSU ve Fen İşleri Dairesi Başkanlığımız var. İnanın belki de Hatay son 3 yılda yaptığı altyapı yatırımını son 50 yılda yapmamıştır. Şuanda da 8 ilçemizde arıtma tesisimiz bitti. 9’uncusununda %80’i bitmek üzere. Çünkü altyapı demek medeniyet demek. Gece gündüz çalışıyoruz. Muhtarlarımıza da emeklerinden dolayı çok teşekkür ederim. Buraya gelerek bizi onurlandıran misafirlerimize ve Akgöl ailesine çok teşekkür ederim. Sosyal tesisimizi hep iyi günlerde kullanmanız dileğiyle” dedi.
24201387_1240775082732724_1285682584_o
24251104_1240774856066080_526564865_o
24259329_1240775076066058_2012995530_o

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.