BAŞKAN SAVAŞ TRT ÇUKUROVA’DA TARIMSAL FAALİYETLERİ ANLATTI « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

25 Ocak 2022 - 23:11

BAŞKAN SAVAŞ TRT ÇUKUROVA’DA TARIMSAL FAALİYETLERİ ANLATTI

BAŞKAN SAVAŞ TRT ÇUKUROVA’DA TARIMSAL FAALİYETLERİ ANLATTI
Son Güncelleme :

20 Kasım 2018 - 9:04

Bu Haber 7 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş 18 Kasım Pazar günü TRT Çukurova Radyo’nun konuğu oldu.
Hatay’da tarımsal üretimin doğal ve yerel tohumlarla sağlanması için proje başlattıklarını ifade eden Başkan Savaş, kansere sebep olan GDO’lu ürünler yerine doğal ürünlerin sofalara ulaşması için Yayladağı ilçesi Leylekli Mahallesi’nde Karakılçık, Ali Bayır, Kılçıksız buğdayını toprakla buluşturduklarını ifade etti.
Başkan Savaş tüm dünyanın sağlıklı ve doğal ürünlerin üretimine yöneldiğini ifade ederek, “Sağlıklı nesiller yetiştirebilmemiz için doğal besinlerin tüketilmesi gerekiyor. Bizler sağlıklı çocuklar yetiştirelim ki bu çocuklarımız da geleceklerine ışık tutsunlar. Zihinsel ve fiziksel açıdan sağlıklı nesillerin yetişmesi için herkesin üzerine düşen görevi yapması gerekiyor” açıklamalarında bulundu.
Programın son bölümünde ‘Hatay’ın Çiçekleri Çiftçinin Ekmeği’ projesine değinerek kadın üreticilerin tarımsal faaliyetlerini desteklemek için çalışma gerçekleştirdiklerini ifade etti.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.