BAŞKAN SAVAŞ’A BİR ÖDÜL DAHA « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

6 Ağustos 2021 - 07:50

BAŞKAN SAVAŞ’A BİR ÖDÜL DAHA

BAŞKAN SAVAŞ’A BİR ÖDÜL DAHA
Son Güncelleme :

04 Aralık 2020 - 10:18

Bu Haber 3 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Özelkalem Dergisi tarafından bu yıl 11’incisi düzenlenen Yerel Yönetim Ödülleri töreninde bir kez daha ödüle layık görüldü.
Antakya’nın tarihi dokusu içerisinde yer alan KUDEB Şube Müdürlüğü Hizmet Binası’nın kente yakışır biçimde yenilenmesi ve Başkan Lütfü Savaş’ın bu konudaki kararlı çalışmaları ödüllendirildi.
Eski hali harabe olan ve tehlike arz eden KUDEB Şube Müdürlüğü Hizmet Binası’nı, Uygulama ve Koruma İlkeleri ile ilgili mevzuata uygun şekilde yeniden işlevsel hale getiren Hatay Büyükşehir Belediyesi, tarihi gün yüzüne çıkarmadaki kararlı çalışmalarını bir kez daha gözler önüne sermiş oldu.
LÜTFÜ SAVAŞ ÖDÜLÜ HATAY HALKINA ARMAĞAN ETTİ
Koronavirüs tedbirleri kapsamında dijital ortamda çevrim içi olarak düzenlenen ödül töreninde düşüncelerini paylaşan Başkan Lütfü Savaş, Hatay’ın tarihi ve kültürel zenginliğine vurgu yaparak kazandığı ödülü Hatay halkına armağan etti.
Kültür ve Tabiat Varlıklarının Korunması kategorisinde ödül kazanan Başkan Lütfü Savaş, “Hatay’ın neresine dokunursanız oradan tarih fışkırır. Nereyi kazarsanız Osmanlı, Selçuklu, Bizans, Roma ve Helenistik dönem eserlerine rastlarsınız” dedi.
“TARİHİ YAPILARI GÜN YÜZÜNE ÇIKARIYORUZ”
Yaklaşık 11 yıldır kentteki tarihi dokuları gün yüzüne çıkartmak için çaba harcadıklarını ifade eden Savaş, “Kültürün, tarihin, medeniyetin fışkırdığı şehrimizde tarihi yapıları gün yüzüne çıkarıyoruz. Bununla beraber sokak sağlıklaştırma çalışmalarımız devam ediyor. 19. yüzyılda yapılan tarihi evi restore ettik. Ona fonksiyon verip şehrimize kazandırdık. Bu başarı İmar ve Şehircilik Daire Başkanımız, KUDEB Şube Müdürümüz ve ekiplerinin başarısıdır. Hepsini tebrik ediyorum” dedi.
Ödül töreninin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür eden Lütfü Savaş, diğer kategorilerde ödüle layık görülen belediye başkanlarını da kutladı.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.