BAŞKAN SAVAŞ’IN 1 EYLÜL DÜNYA BARIŞ GÜNÜ MESAJI « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

9 Aralık 2021 - 15:53

BAŞKAN SAVAŞ’IN 1 EYLÜL DÜNYA BARIŞ GÜNÜ MESAJI

BAŞKAN SAVAŞ’IN 1 EYLÜL DÜNYA BARIŞ GÜNÜ MESAJI
Son Güncelleme :

03 Eylül 2019 - 9:14

Bu Haber 5 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, ‘1 Eylül Dünya Barış Günü’ dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Yayımladığı mesajında, sevgi, dayanışma ve hoşgörü düsturunu ilke edinmiş bir millet olduklarını ifade eden Başkan Savaş, “Dünyanın her yerinde farklı diller konuşuluyor ancak yeryüzünde tüm insanlığın kullanması gereken ortak dil; barış ve iyilik dilidir. Ülkemizde ve dünyada yaşanan savaş ortamında, dünyayı kardeşliğe davet eden bu dile her zamankinden daha fazla ihtiyaç duymaktayız. Uygarlıkların her alanda kendini geliştirebileceği tek ortam huzur ve refah ortamıdır. Böyle bir ortam yalnızca barışla sağlanabilir” ifadelerine yet verdi.
“BİR SAVAŞ VERİLECEKSE YALNIZ BARIŞ İÇİN VERİLMELİDİR”
Lütfü Savaş mesajının devamında “Orta Doğu’da yaşanan ve son zamanlarda ülkemizin de içine sürüklendiği kaos ortamında savaşa karşı barışı, ölüme karşı yaşamı, nefrete karşı sevgiyi savunmak her zamankinden daha büyük önem taşımaktadır. Bir savaş verilecekse yalnız barış için verilmelidir.
Bu duygu ve düşünceler ile savaş ve şiddet politikalarının son bulduğu, yıkımların, acıların ve gözyaşlarının yerini huzur, mutluluk ve kardeşliğin aldığı bir dünya özlemiyle tüm insanların 1 Eylül Dünya Barış Günü’nü kutlar, güzel yarınlar dilerim” dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.