BAŞKAN SAVAŞ’IN 10 KASIM MESAJI - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

15 Ağustos 2022 - 06:45

BAŞKAN SAVAŞ’IN 10 KASIM MESAJI

BAŞKAN SAVAŞ’IN 10 KASIM MESAJI
Son Güncelleme :

10 Kasım 2017 - 11:17

Bu Haber 3 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Türk milletinin ulu önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 79’uncu yıldönümü münasebetiyle bir anma mesajı yayımladı.
“BÜYÜK ÖNDERİMİZİ KAPLERİMİZDE BİR HATIRA OLARAK DEĞİL, DÜŞÜNCELERİMİZE YÖN VEREN CANLI BİR GERÇEK OLARAK YAŞATIYORUZ”
Başkan Savaş mesajında, ”Türk ordularının ebedi Başkomutanı, Cumhuriyetimizin kurucusu ve dünyanın gıpta ettiği eşsiz devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, maddi varlığının aramızdan ayrılışının 79’uncu yıl dönümünde bir kez daha özlem, saygı ve rahmetle anıyoruz. Engin düşünceleriyle bağımsızlığın, ulusal birliğin, bölünmez bütünlüğün, mutlu bir vatandaşlık ülküsünün ve barış içinde bir dünya düzeninin bayraklaşan ismi olan ulu önderimizin izinde olmayı büyük bir onur ve gurur vesilesi sayıyoruz. Hedef olarak gösterdiği yolda, zamanın ve katılaşmış düşüncelerin kalıplarına takılmadan ilerleyebilmek için bilim ve akıl esasları üzerine kurduğu düşünce sisteminden güç ve ilham alıyoruz. Bu nedenle, ulusal birlik içinde, mutlu ve güvenli bir şekilde ulusumuzu geleceğin uygar dünyasına taşıyan büyük önderimizi kalplerimizde bir hatıra gibi değil, düşüncelerimize yön veren canlı bir gerçek olarak yaşatıyoruz” açıklamasında bulundu.
“ATATÜRK’ÜN DÜŞÜNCE VE DEVRİMLERİNİN YÜCE ULUSUMUZUN REHBERİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİNE YÜREKTEN İNANIYORUZ”
Başkan Savaş mesajının devamında, “Bir 10 Kasım günü maddi varlığıyla aramızdan ayrılan Atatürk’ün, düşünceleri ve bu düşüncelerinin hayat bulduğu ilke ve devrimleriyle dünya durdukça yüce ulusumuzun rehberi olmaya devam edeceğine yürekten inanıyoruz. Ebedi Başkomutanımız Atatürk, insanlığa ışık ve hayat kaynağı olmaya devam eden düşüncelerinle aydınlattığın yolda kararlılıkla ilerlemeyi şeref sayan ve Atatürkçü Düşünce Sistemi’nin özünde bulunan dinamizmin etkisiyle çağın gereklerine göre kendini sürekli yenileyen biz Atatürk Çocukları olarak, her zaman olduğu gibi yüce ulusunun hizmetindedir. Cumhuriyet’e ve kurucu liderine yönelik sistemli ve organize saldırıların yoğunlaştığı şu günlerde; dünden bugüne ulaşan milli değerlerimize her vatansever tarafından sahip çıkılması öncelikli bir mesele haline gelmiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, muhterem manevi varlığına ve eserlerine yönelik sinsi emellerin asla bir sonuca ulaşamayacağı inancımı muhafaza ederek; ebediyete intikal edişinin yıl dönümünde, aziz hatırasını minnet duygularımla yâd ediyor, kendisine Yüce Allah’tan rahmet diliyorum. “Ruhun şad olsun. Huzur içinde yat” ifadelerine yer verdi.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.