BAŞKAN SAVAŞ’IN 15 TEMMUZ MESAJI « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

18 Eylül 2021 - 10:19

BAŞKAN SAVAŞ’IN 15 TEMMUZ MESAJI

BAŞKAN SAVAŞ’IN 15 TEMMUZ MESAJI
Son Güncelleme :

14 Temmuz 2017 - 20:01

Bu Haber 4 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 15 Temmuz’da yaşanan darbe girişimi ile ilgili bir mesaj yayımladı.
“TÜRK MİLLETİ GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN İLKE VE İNKILÂPLARINI KENDİNE REHBER EDİNMEYE DEVAM EDECEK”
Yayınladığı mesajda demokrasinin önemine vurgu yapan ve bu değerin Türkiye Cumhuriyeti’nin vazgeçilmez parçası olduğunu belirten Başkan Savaş, “15 Temmuz 2016 gecesi ülkemizin birlik ve bütünlüğüne kast eden iç ve dış mihraklar milletimizin duyarlılığı sayesinde emellerine ulaşamamıştır. Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet laik, demokratik ve sosyal bir hukuk devleti olarak yaşamını sürdüreceğinden hiç kimsenin şüphesi olmasın. Tarihin her sahnesinde dayanışma içinde omuz omuza mücadele eden Türk halkı demokrasiye ve hukukun üstünlüğüne inanmaya devam edecek ve bu değerleri yüceltmeyi sürdürecektir. Devletine, vatanına ve milletine sıkı sıkıya bağlı olan Türk milleti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılâplarını kendine rehber etmekten geri durmayacak ve ay yıldızlı bayrağımızın cennet vatanımızda dalgalanması için üstüne düşen her sorumluluğu yerine getirecektir.
Ülkemizin kalkınması ve ilerlemesine engel olacak tüm girişimlere, millet olarak her zaman tek vücut olarak cevap vereceğimiz ve tarihinde görüldüğü gibi bu cennet vatan uğruna gözümüzü kırpmadan mücadele edeceğimiz bilinmelidir. Milli birlik ve beraberliğimize her zaman olduğu gibi sahip çıkacağımız gibi demokrasinin vazgeçilmemiz olduğunu bir kez daha vurguluyor, vatan uğruna ebediyete intikal etmiş tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz” dedi.
??????????????????????????????????????????BAŞKAN SAVAŞ

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.