BAŞKAN SAVAŞ’IN 21 MART DOWN SENDROMU FARKINDALIK GÜNÜ MESAJI « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

18 Eylül 2021 - 12:18

BAŞKAN SAVAŞ’IN 21 MART DOWN SENDROMU FARKINDALIK GÜNÜ MESAJI

BAŞKAN SAVAŞ’IN 21 MART DOWN SENDROMU  FARKINDALIK GÜNÜ MESAJI
Son Güncelleme :

22 Mart 2019 - 9:37

Bu Haber 8 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.
“DOWN SENDROUMLU BİREYLERİN SEVGİLERİ SAF VE GERÇEKTİR”
Başkan Savaş yayımladığı mesajda, “Down sendromlu çocuklarımızın hayata sıkı sıkı sarılmalarını sağlamak için mücadele etmeliyiz. Down sendromlu bireylerin sevgileri saf ve gerçektir. Onların kaliteli eğitim almaları ve ailelerinin de vermiş olduğu özveriler ile pek çok şeyin üstesinden gelebileceklerini biliyoruz. Unutmamamız gerekir ki down sendromlu bireyler insanları karşılıksız seven, yalan söylemeyen ve sadece sevilmeyi hak eden bireylerdir. Sosyalleşmelerini sağlayarak onların bakış açılarını, yaşam tarzlarını olumlu yönde geliştirmelerini sağlamak hepimizin görevidir. Onlarla hayat daha anlamlı, daha renkli ve daha eğlencelidir. Down sendromlular yılda bir gün ile değil her gün hatırlanmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü’nün toplumumuzun her ferdinde bu kardeşlerimize yönelik farkındalık oluşturmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.