BAŞKAN SAVAŞ’IN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

18 Eylül 2021 - 10:21

BAŞKAN SAVAŞ’IN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

BAŞKAN SAVAŞ’IN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI
Son Güncelleme :

22 Nisan 2017 - 10:01

Bu Haber 13 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
Başkan Savaş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında, “23 Nisan 1920 ruhuyla çözemeyeceğimiz hiçbir sorun, aşamayacağımız hiçbir engel yoktur. Tarihimiz bu konuda çok sayıda örneklerle doludur. 23 Nisan aynı zamanda, geleceğimizin güvencesi olarak gördüğümüz, özgürlük ve bağımsızlık meşalesini devredeceğimiz çocuklarımızın da bayramıdır. İstiklâl Savaşı’mızın lideri, Meclisimizin ilk başkanı Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklarımıza armağan edilen 23 Nisan’ın bu açıdan da ayrı bir manası vardır” dedi.
“TBMM’NİN AÇILDIĞI BU GÜN, MİLLETİMİZİN İSTİKLÂL UĞRUNDAKİ KARARLILIĞINI VE İSTİKBALE İLİŞKİN UMUDUNU PAYLAŞTIĞI GÜN OLMUŞTUR”
Başkan Savaş mesajında, “Milletimiz, tarihinin en sıkıntılı dönemini 20. Yüzyılın ilk çeyreğinde geçirmiştir. Bağımsızlık ve hürriyetimize kasteden düşmanlar, milletimizi tarihin bir öznesi olmaktan çıkartmak istemişlerdir. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 97 yıl önce bugün Ankara’da açılması tarihimizde önemli bir dönüm noktası teşkil etmiştir. TBMM’nin açıldığı bu gün, milletimizin istiklâl uğrundaki kararlılığını ve istikbale ilişkin umudunu paylaştığı gün olmuştur. Genç, yaşlı, kadın, erkek bütün toplumu ile omuz omuza veren milletimiz, hürriyet ve bağımsızlığına kasteden düşmanlara karşı destansı bir mücadele vermiştir. Müstevlilerden aman dilenmeden kıt imkânlarla şeref ve haysiyetini koruyan milletimiz, elde ettiği zaferle al bayrağımızı özgürce göndere çekmeyi başarmıştır” ifadelerini kullandı.
“23 NİSAN 1929 RUHUYLA ÇÖZEMEYECEĞİMİZ HİÇBİR SORUN, AŞAMAYACAĞIMIZ HİÇBİR ENGEL YOKTUR”
23 Nisan 1920 ruhuyla çözemeyeceğimiz hiçbir sorun, aşamayacağımız hiçbir engel yoktur” diyen Başkan Savaş, Tarihimiz bu konuda çok sayıda örneklerle doludur. 23 Nisan aynı zamanda, geleceğimizin güvencesi olarak gördüğümüz, özgürlük ve bağımsızlık meşalesini devredeceğimiz çocuklarımızın da bayramıdır. İstiklâl Savaşı’mızın lideri, Meclisimizin ilk başkanı Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklarımıza armağan edilen 23 Nisan’ın bu açıdan da ayrı bir manası vardır. Daha özgür, daha aydınlık, daha huzurlu ve daha mutlu bir gelecek idealini temsilen, bugün aynı zamanda Çocuk Bayramı olarak ilan edilmiştir.
“EN BÜYÜK ARZUMUZ, ÇOCUKLARIMIZIN GÜVENLİ VE SAĞLIKLI ORTAMLARDA, İYİ EĞİTİM ALARAK, TOPLUMA VE İNSANLIĞA YARARLI, ÖZGÜR BİREYLER OLARAK YETİŞMELERİNİ SAĞLAMAKTIR”
Biz Kanaat Önderleri olarak en büyük arzumuz, çocuklarımızın güvenli ve sağlıklı ortamlarda, iyi eğitim alarak, topluma ve insanlığa yararlı özgür bireyler olarak yetişmelerini sağlamaktır. Yarınlarda ülkemizin sorumluluğunu devredeceğimiz çocuklarımızın millî ideallerimize sarılmaları, manevi değerlerimizle donanmaları ve dünyaya açık olarak yetişmeleri en büyük arzumuzdur. Bu inanç ve düşüncelerle 23 Nisan Millî Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlarken, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bizlere bağımsız ve hür bir ülke bırakan Birinci Meclisimizin cesur ve fedakâr üyelerini saygı ve şükranla anıyorum. İstiklâl mücadelesinde özveriyle görev almış Anadolu’nun her bir evladına rahmet diliyorum. Bu anlamlı günde coşkumuz ve neşemizi artıran değerli evlatlarımızın ve tüm milletimizin bayramlarını en samimi duygularla kutluyorum” açıklamasına yer verdi.
unnamed

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.